В школі № 37 окупованого Севастополя з’явилася «парта героя» з даними про ліквідованого під Херсоном російського військового Кирила Витоптова.
Про це повідомляє Кримська правозахисна група.
«Парта героя» – запущений у 2018 році проект партії «Єдина Росія», згідно з яким в шкільних класах встановлювалися парти з інформацією про радянських воїнів, загиблих під час Другої світової війни. За такими партами сиділи кращі учні.
Простіше кажучи, проект «Парта героя» був цілком витриманий в парадигмі російського «побєдобєсія».
Тепер на партах розміщуються дані загиблих у війні з Україною.
Як повідомляла КПГ, 12 вересня у Севастополі поховали Кирила Витоптова. Снайпера мотострілецького відділення стрілецької роти 126 окремої гвардійської бригади. Витоптов закінчив школу №37 у Севастополі, після закінчення строкової служби залишився в армії на контракті. Знищений у бою на Херсонському напрямку.
Як повідомляла КПГ, кримські діти з початку окупації перебувають під впливом масштабної російської агресивної мілітарі-пропаганди. Частина таких дій підпадає під визначення воєнного злочину та порушує права дитини.
Вся система шкільної освіти, починаючи з навчальних програм, у тій чи іншій формі пропагувала службу в російській армії та «цінності російського світу», що позбавляє дітей можливості виявляти українську ідентичність або вільно вибирати свою ідентичність.
“Якщо раніше ми говорили, що подібна мілітаризація мала на меті підготувати до служби у російській армії, то тепер – під час повномасштабної війни, яку розвʼязала Росія, – це виправдання воєнних злочинів, які скоює РФ. Таким чином у свідомості дітей створюється уявлення, що воєнних злочинів не має, це розвага, це весело – кататися на танку. Але реальність зараз така: з танків вбивають тисячі мирних мешканців України, в тому числі дітей. Тому це не тільки підтвердження масштабів мілітаризації, це спроба виправдання воєнних злочинів навіть у свідомості дітей”, – вважає керівниця Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник.
Нагадаємо, в Херсоні попрощалися з двома військовими – Федором Нікітіним та Кирилом Кашею.