Співробітники Херсонського краєзнавчого музею намагаються врятувати експонати, які не вивезли російські мародери і які можуть бути знищені під час ворожих обстрілів Херсона.
Зараз в місті лишилося дуже небагато співробітників музею, і серед них дуже мало чоловіків, потреба в яких зараз дуже велика. Бо ситуація потребує важкої фізичної праці в небезпечних умовах.
Тому в музей повернувся науковий співробітник Михайло Підгайний, який перед війною пішов на заслужений відпочинок після майже 40-річної роботи в установі. Зараз 62-річний чоловік бере участь в переміщенні експонатів на цокольних поверх будівлі, де вони будуть в безпеці під час обстрілів.
Частина міста, де розташований краєзнавчий музей, дуже потерпає від влучань ворожих снарядів. Зокрема, під час одного з обстрілів сильно постраждала будівля розташованого неподалік Херсонського художнього музею ім. Шовкуненка. До речі, теж не розграбованого окупантами.
Зараз музейники спішно рятують експонати, які не вкрали окупанти. А серед цих експонатів – чимало таких, які мають велику наукову і культурну цінність.
«Коли росіяни казали, що рятують саме культурні цінності, то говорили неправду. Головним для них була матеріальна цінність предметів», – каже Михайло Підгайний.
За його словами, серед музейних артефактів, на яких загарбники навіть не звернули увагу, чимало речей, дуже цінних з наукової точки зору.
Як сказав херсонський археолог Деніс Сікоза, який допомагає рятувати музейну колекцію, з коли дозволить ситуація, можна оновити експозицію музею за рахунок запасників (до них у загарбників, на щастя не дійшли руки) і нових надходжень.
Але музейники сподіваються і на повернення вкрадених експонатів.