Управління молоді і спорту херсонської міськради не може пояснити, навіщо виділяти кошти на ФК «Кристал»


20 января 2016 года.

Поки футбольний сезон в Україні взяв зимову паузу, в Херсоні вкотре постало питання існування футбольної команди «Кристал». Минулого року з міського бюджету «Кристал» отримав близько 2 мільйонів гривень за «Програмою розвитку футболу в м. Херсон». Цих ресурсів разом з невеликими коштами окремих меценатів вистачило для участі команди в Чемпіонаті України серед команд другої ліги. Зокрема, для завершення минулого чемпіонату і старту в сезоні 2015-2016. 

В новому році знову зайшла мова про виділення «Кристалу» коштів з бюджету. Цього разу в «Програмі розвитку футболу», яку підготувало управління молоді і спорту міськради пропонується виділити вже 4 мільйони гривень. Втім, окрім цифри «з неба», у програмі немає жодного підтвердження такої суми. Та і сам текст програми не витримує жодної критики. 

«Цю програму можна було прийняти ще в кінці минулого року, щоб не відтягувати на довгий період. Але на той час міське управління молоді та спорту не надало інформації, на що саме були витрачені кошти, які виділялись минулого року та аргументація в розписаному вигляді на що потрібно на цей рік, адже, порівнюючи з минулим роком, сума збільшилась у двічі, – коментує депутат міської ради, секретар комісії з питань освіти, спорту, культури, духовності та молоді Євген Матковський. – Це примха не когось одного, а комісії. За такими ж критеріями проходили всі види спорту, які претендували на фінансування з міського бюджету. В прийнятому бюджеті передбачено 1.9 млн гривень на фінансування ФК «Кристал».  Перед засіданням комісії 19 січня я особисто двічі поспілкувався з мером міста Володимиром Миколаенко. Він підтвердив, що команда має виступати і на це закладено для них фінансування на минулорічному рівні, але якщо виникне  аргументована потреба, протягом року перенаправлять додаткові кошти».

Втім, чи то через політичну позицію керівника управління молоді і спорту Юрія Кліментенка, чи через відсутність розуміння в останнього, що просто «на футбол» мільйони гривень з міського бюджету депутати не виділять, питання «Кристала» зависло в повітрі.

Після того, як 19 січня депутатська комісія відклала розгляд «Програми розвитку футболу», наближені до Кліментенка люди поширили провокативну інформацію, суть якої зводилась до того, що депутати не хочуть підтримати команду і «вбивають «Кристал». Сам же Кліментенко захищати інтереси команди на комісії не з’явився. 

«На комісію приходив президент клубу С. Хаборський разом з тренером. Коли дійшла черга до «Кристалу», президент розпочав свій виступ зі слів «Фінансування на рівні минулого року мало, потрібно більше» і тд. Йому відразу ж поставили запитання: покажіть розрахунки по минулому року та те, що потрібно на цей рік. На що він відповів, що не може надати такої інформації, бо він дізнався про засідання комісії всього лише за годину, хоча інформація про засідання була відома заздалегідь всім учасникам процесу, – додає Матковський. – Взагалі, програму мав презентувати начальник управління молоді і спорту Кліментенко, який, на жаль, був відсутній через відрядження. На засіданні був присутній його заступник, який також не зумів чітко обґрунтувати витрати.  Через це, на жаль,  програма знову відклалась. Маю сподівання, що управління молоді та спорту перегляне підхід до своєї роботи та заздалегідь буде готуватись до засідань, щоб зрозуміло представляти будь які програми, що пов’язані з фінансуванням з міського бюджету. Адже ми виділяємо не просто кошти, а гроші місцевої громади».

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости