Уперше п'ять онлайн-медіа очолили рейтинг ІМІ з дотримання професійних стандартів


11 февраля 2020 года.

Уперше "Український тиждень", Укрінформ, "Ліга", "Дзеркало тижня" та "Українська правда" разом посіли перше місце в рейтингу онлайн-медіа щодо дотримання журналістських стандартів

Такими є результати аналізу 17 онлайн-медіа, проведеного ГО "Інститут масової інформації" за підтримки "Інтерньюз-Нетворк"* у січні 2020 року.

98% матеріалів на вищезазначених ресурсах не містили порушень професійних стандартів журналістики.

Друге місце за рівнем дотримання професійних стандартів уперше посів "Цензор", на якому 94% матеріалів не містили порушень. Третє місце - сайт РБК-Україна.

Водночас гіршими сайтами за рівнем дотримання професійних стандартів сайти "Страна" (лише 60% матеріалів без порушень) та "Знай.юа", де тільки 14% матеріалів написано без порушень (тобто переважна більшість матеріалів на цьому порталі не має стосунку до професійної журналістики).

Як показало дослідження ІМІ, в українських онлайн-медіа найчастіше порушується професійний журналістський стандарт відокремлення фактів від коментарів. У середньому цей стандарт було дотримано в 90% матеріалів.

На другому місці - порушення стандарту достовірності (його було дотримано в 92,5% загальної кількості матеріалів), і найкраще дотримуються в онлайн-медіа стандарту балансу - в 94,5% загальної кількості матеріалів.

З повним аналізом можна ознайомитися тут.

*Моніторинговий аналіз проводився в січні 2020 року в 17 загальнонаціональних інтернет-ЗМІ (десять найрейтинговіших та сім ЗМІ, що підписали меморандум Медіаруху за дотримання професійних стандартів): obozrevatel.com, segodnya.ua, 24tv.ua, tsn.ua, strana.ua, pravda.com.ua, 112.ua, znaj.ua rbc.ua, unian.com, gordonua.com, nv.ua (М), liga.net (М), ukrinform.ua (М), zn.ua (М), censor.net.ua (М), tyzhden.ua (М), interfax.com.ua (М). Загальна вибірка становила 850 матеріалів - по 50 матеріалів, узятих підряд одночасно з кожного сайту, який було охоплено моніторингом.

З методологією дослідження можна ознайомитися тут.

Проведення цього дослідження стало можливим завдяки підтримці американського народу, що була надана через проєкт USAID "Медійна програма в Україні", який виконується міжнародною організацією Internews Network. Зміст матеріалів є виключно відповідальністю ГО "Інститут масової інформації" та необов'язково відображає думку USAID, уряду США та Internews Network.

Новости по теме
    Комментарии (0)

    Новости