Управління капітального будівництва Херсонської міської ради уклало договір з київською ТОВ “Тенсенс” на будівництво чергового великого протирадіаційного укриття в Херсоні ціною 82 183 524 гривень.
Про це йдеться у договорі, опублікованому на порталі Prozorro.
Захисну споруду цивільного захисту (протирадіаційне укриття) побудують на території Державного навчального закладу «Вище професійне училище № 2 м. Херсона».
Відмітимо, що це чи не найменш заселений район Херсона, де поруч знаходиться декілька багатоповерхівок та приватний сектор.
Договір з підрядником уклали 29 листопада 2024 року без проведення торгів. Рішення про дозвіл укласти прямий договір надала Рада оборони області 14 листопада 2024 року.
Цікаво, що компанію-переможця придбали у київських юристів, які професійно займаються реєстрацією ТОВ для продажу, всього за декілька днів до підписання документів.
Вам “шашечки” чи їхать?
Відповідно до реєстру, ТОВ “Тенсенс” створили 5 травня 2023 року. Її засновником став Сергій Гайдукевич, а директором Вадим Кушнір. За адресами їх реєстрації зареєстровано десятки таких самих компаній, схоже, створених для продажу. Майже сотня компаній, де керівниками та засновниками були Кушнір та Гайдукевич вже змінили власників і адреси реєстрації.
Сергій Гайдукевич навіть потрапив до рейтингу Опендатабота, який включає в себе рекордсменів за кількістю зареєстрованих компаній. У травні 2024 року аналітики Опендатабота опублікували матеріал, де показали, що 4003 компанії були створені 14 масовими засновниками в Україні за останні чотири роки. Масовими засновниками Опендатабот вважає фізичних та юридичних осіб, на яких відкрито 100+ компаній. Варто зазначити, що на одну компанію може припадати більше одного масового засновника, а з часом компанії можуть змінювати засновників.
Сергій Гайдукевич посів тоді почесне десяте місце із 130 зареєстрованими компаніями. Наразі їх вже більше.
Адвокат Денис Попов зазначає, що велика кількість зареєстрованих бізнесів на одній людині або компанії може бути тривожною ознакою — варто перевірити репутацію та інформацію про таку компанію перед взаємодією.
Отже, перед нами стовідсотково фірма, яку зареєстрували для продажу.
Важко сказати точно, коли компанію, яка не має ані техніки, ані співробітників, ані офісу, але вже має підряд на 82 мільйони гривень в Херсоні, придбали, але зміна керівника і власника, як ми вже вказали раніше, відбулася 27 листопада 2024 року.
Директором і кінцевим бенефіціаром ТОВ “Тенсенс” став Максим Сердюк з Полтавської області.
За два дні Максим вже був в Херсоні, де підписав свій перший багатомільйонних договір. Наша впевненість у тому, що це перший контракт такого розміру ґрунтується на тому, що раніше ФОП Максим Сердюк був таксистом. Мінімум з 2007 по 2014 рік.
В 2017 році він продавав стареньке BMW 1994 року. За “трійку” він хотів 2 тисячі доларів, що натякає на не дуже успішну карʼєру таксиста.
Машина була на польських “бляхах”.
Пізніше він продавав ще ряд недорогих авто в Києві, що наштовхує на думку, що Максим перебрався до столиці і зайнявся торгівлею старими авто.
Про те, що живе він в Києві, вказано і у профілі в Facebook.
Те, що це точно той Максим підтверджує ідентична аватарка в Телеграм.
Фактично, це все, що відомо про Максима.
Пʼять років тому у Рinterest він цікавився татуюваннями і дизайнерським ремонтом, зберігаючи відповідні картинки собі. Ось і все, що відомо про серйозного забудовника, який так швидко увірвався на херсонський ринок.
Що по цінах?
Очевидно, що ціни на матеріали підрядник завищив.
В договорі вказано, що всі гроші за будівництво протирадіаційного укриття компанія отримає вже в цьому році. Підрядник має до серпня 2025 року побудувати одноповерхову захисну споруду загальною площею 1052 кв.м, розраховану на 296 осіб.
Будівництво одного квадратного метру укриття коштуватиме українським платникам податків 78121 грн. Або більше 1781 євро.
Фінансуватися будівництво має коштом державної дотації міському бюджету.
При ціні тонни арматури на ринку у 34 425 гривень, підрядник збирається її купувати по 36 750 гривень. На 87 тоннах переплата складе мінімум 210 тисяч гривень. Така сама історія з прокатом арматурним. На ринку його можна знайти по 30 тисяч за тонну, а в документах підрядника — 36 750. на 23 тоннах переплата може скласти 155 тисяч гривень.
Цвяхи будівельні підрядник хоче купувати по 80 гривень за кілограм, тоді як в роздріб вони продаються від 42 до 60 гривень.
Підрядник планує придбати дизельний генератор Smart Grid DG-B-275LS за 2 798 743 гривень. Ціни саме цього генератора в мережі немає, ані в мережах, ані на сайті виробника. Зате на торговельних майданчиках продають десятки подібних генераторів, такої саме потужності і з приблизно схожими якостями. Ціна конкурентів від 990 тисяч до 1,5 мільйони гривень. Генераторів за ціною, які купить Херсон, знайти в прайс-листах не вдалося.
Загалом, переплати фіксуються ледь не в кожному третьому рядку списку товарів, які опублікував підрядник.
Нагадаємо, що наприкінці жовтня було досягнуто негласної домовленості, що два з чотирьох протирадіаційних укриттів, які планували будувати в Херсоні, поки будувати не будуть.
Таким чином міська і обласна влада намагалися погасити хвилю протестів, яка здійнялася після початку будівництва двох укриттів на Шуменському і Таврійському.
Після початку будівництва “підземних шкіл”, як їх називав Роман Мрочко восени, росіяни почали обстрілювати житлові будинки в районі будівництва. Після чергового обстрілу і спроб розпочати ще одне будівництво, люди вийшли і протестували проти, побоюючись артилерійських обстрілів, як у сусідній школі. Також мешканці збиралися, блокували будівельну техніку і на Шуменському. Поки тривали мітинги, росіяни скинули КАБи на Херсон. Одна з авіабомб прийшлася по території школи №41, де на той час вже понад місяць тривало будівництво підземного протирадіаційного укриття, яке охрестили “підземною школою”.
Тоді начальник Херсонської МВА Роман Мрочко, якого вважають головним прихильником будівництва “підземних шкіл”, винуватцями авіаудару назвав Telegram-канали, які написали про це будівництво.
Після місяця протистояння, про яке писали в медіа, здається вдалося досягти домовленостей.
Про це в ексклюзивному коментарі МОСТу розповідав начальник Херсонської обласної військової адміністрації Олександр Прокудін.
“Два тижні тому ми зібрали всіх, Романа Миколайовича [Мрочка], військових, підрядників, всіх інших зацікавлених осіб, сіли і вирішили, що, по-перше, в двох школах, де вже розпочате будівництво, зменшується кількість техніки, тобто одна-дві одиниці максимум може бути на території одночасно. Щоб не було показухи, накопичення техніки. Також домовилися, що підрядник узгодить з місцевими мешканцями шляхи, якими їздитиме техніка”, – розповів він.
Також він додав, що ще на двох обʼєктах, де мало початися будівництво, роботи поки не проводитимуться — до настання більш сприятливої безпекової ситуації.
Одним з цих обʼєктів якраз і було укриття в ПТУ №2. Виходить, що посадовці обманули мешканців і продовжать освоювати бюджет.