Український прапор, з яким жителі Криму стояли на проукраїнських мітингах, зберігається у Херсоні

Український прапор, з яким жителі Криму стояли на проукраїнських мітингах, зберігається у Херсоні
21 августа 2020 года.

Український прапор, з яким жителі Криму стояли на проукраїнських мітингах, зберігається у ХерсоніСуспільне Херсон
У державному архіві Херсонської області зберігається український прапор з території окупованого Криму. Він не є офіційним документом чи музейним експонатом, - говорить директорка закладу Ірина Лопушинська, - та вартий того, аби про нього розказали.

У державний архів Херсонської області щодня приходять люди, щоб відшукати родинні зв'язки чи взяти довідку. В одній із шаф установи працівники вже 6 років зберігають жовто-блакитний прапор. На ньому немає написів чи пам'ятних знаків, - розповідає директорка архіву Ірина Лопушинська:

"У 2014 році до Державного архіву області за довідкою щодо пенсійного забезпечення звернулася жінка - мешканка Криму. На той час територія Кримської республіки вже була окупована і багато мешканців Криму намагалися оформити пенсії за українським законодавством. Ми з нею завели розмову, тому що це всім боліло, тема болюча, Крим був окупований. Це була осінь 14 року, всім цікаво було - як там і що там. Звичайно, зав'язалася людська розмова. Жінка розповіла, що вона була серед тих кримчан, які були проти виводу українських військ з території Криму, що вони були проти анексії Криму, що вони не підтримували прихід Росії. Жінка була серед активістів, котрі стояли живим ланцюгом між Джанкоєм і Червоноперекопом, коли війська виходили, залишали територію, і взагалі, приймали участь у проукраїнських мітингах, на підтримку української влади в Криму. І вона каже, що вона з собою на материкову частину України взяла прапор. Власне ось цей прапор, з якими вони стояли на мітингах в Криму не один місяць, з яким вони проводжали військових. Жінка говорить - вони просто бояться зберігати у себе вдома. Я кажу - це така реліквія. Ми не музей, ми архів, зберігаємо папери, документи, вона каже, я хочу залишити людині, якій болить, яка розуміє українську мову, яка розмовляє нею, і так прапор опинився в архіві".

Директорка держархіву Херсонської області Ірина Лопушинська тримає в руках український прапор, завезений з території окупованого Криму

Цим прапором люди накривалися, як плащем. Жінка, яка залишила прапор, боялася обшуків, які на той час уже почалися в будинках українців в Криму.

"Ми вирішили навіть його до ладу привести. Тому що на ньому залишились якісь плями, якісь потертості, але видно, що ним активно користувалися. Так він залишився в архіві. Час від часу ми про нього розповідаємо, прикрашаємо ним кабінет, і така згадка про Крим, про те, що це Україна - зберігається у державному архів Херсонської області", - говорить Ірина Лопушинська.

В архіві діє виставка, присвячена Державному прапору. Перший державний прапор у Херсонській області був піднятий у місті Нова Каховка у 1991 році.

Теги: прапор
Новости по теме
Комментарии (0)

Новости