Угорська Служба Допомоги: ефективна співпраця на території України в умовах надзвичайних ситуаціях


27 / 01 / 2016

Угорська Екуменічна Служба Допомоги вже як рік на території України забезпечує гуманітарною допомогою постраждалих і вимушено переселених осіб (ВПО) із зони проведення АТО за фінансової підтримки АКТ Алліенс. Протягом 2015 рок сотні тон допомоги у вигляді продуктових наборів, дорослої та дитячої гігієни, дитячого харчування, ковдр, утеплення помешкань, кухонного приладдя, побутової техніки отримали тисячі родин, які переселилися у Херсонську, Дніпропетровську, Запорізьку, Івано-Франківську, Закарпатську та Київську області.

Восени 2015 року в місті Дніпропетровську представники Угорської Екуменічної Служби Допомоги за підтримки Міністерства зовнішніх справ та зовнішньої економіки організували навчальний семінар «Співпраця громадських організацій в умовах надзвичайних ситуаціях» для громадських організацій, які надають і організовують видачу гуманітарної допомоги ВПО на території України. На семінарі представники громадськості з Києва, Харкова, Запоріжжя, та Херсону презентували свою діяльність з організації видачі гуманітарної допомоги, обговорили нові бачення про можливу співпрацю в найближчому майбутньому. Херсонську область представляли такі громадські організації: «Ліга ділових і професійних жінок», «Фундація активізації громад», «Відкрита координаційна рада допомоги населенню під час надзвичайних ситуацій в Херсонській області», «Херсонський міський гуманітарний центр допомоги ВПО».

У листопаді 2015 року керівники чотирьох партнерських організацій гуманітарних проектів Угорської Екуменічної Служби Допомоги з Херсону (Наталя Кравець, ХМГО «Ліга ділових та професійних жінок), Харкова (Наталя Назаренко, координатор проектів БФ « Мир і порядок»), Запоріжжя (Олег Філатов, директор БФ «Сантіс») та Києва (Марія Чорна, координатор проектів ГО «Акція спокути заради миру») відвідали Угорщину з метою вивчення досвіду взаємодії громадськості та влади під час підготовки та ліквідації надзвичайних ситуацій. Вони ознайомилися зі структурою Угорської Екуменічного Служби Допомоги, що має колосальний досвід такої взаємодії на місцевому рівні і в 36 країнах світу. Важливо, що Послом Доброї Волі на міжнародному рівні від Служби Допомоги виступає дружина прем'єр-міністра Угорщини.

Зустрілися з керівниками підструктурних підрозділів Угорського МЗС, з керівництвом ДНС,

із мерами угорських міст - Сандре і Колонтар. Ці міста в 2010 році найбільше постраждали від паводку і екологічної катастрофи - розливу червоного шламу. 

Познайомилися з професіоналами своєї справи, які готові співпрацювати і допомагати нашій країні ставати кращою, безпечнішою і бути готовою до будь-яких техногенних або природних катаклізмів!

23 листопада 2015 в Києві Угорська екуменічних Служба Допомоги за сприяння Міністерства зовнішніх справ та зовнішньої економіки Угорщини провела звітну конференцію «Співробітництво громадських і державних організацій, органів місцевого самоврядування в умовах надзвичайних ситуацій». Керівники громадських організацій та відповідних служб України обговорили з представниками Угорщини низку важливих питань про взаємодію громадськості та державних установ під час надзвичайних ситуацій в Угорщині та Україні, про спільні та відмінні риси співпраці з громадськістю, про втілення в українську практику угорського досвіду консолідації державних та громадських організацій, про можливі напрями співпраці державних і недержавних організацій під час надзвичайної ситуації та інтеграції угорського досвіду такої співпраці в Україні.

Угорську сторону представляли: Ласло Чаба Пап - надзвичайний посланець і повноважний міністр, заступник голови місії Угорщини в Україні, Тібор Фехер - третій секретар Посольства Угорщини в Україні, Габор Балінт - керівник міжнародних програм УЕСД, Янош Геревич - представник УЕСД в Україні, Чаба Шафі - координатор програм УЕСД, Керестеші Арпад - радник начальника Управління ДСНС Угорщини, Державна Дирекція по захисту від НС.

З боку громадськості України, були представники громадських організацій, які надають допомогу тимчасово переміщеним особам у своїх регіонах - Таміла Ташева - координатор проектів ГО «Крим SOS» (Київ), Наталя Кравець - керівник ХОО «Ліга ділових і професійних жінок (Херсон), Леся Аронець - керівник ГО «Еталон» (Івано-Франківськ), Марія Чорна, координатор проектів ГО «Акція спокути заради миру» (Київ), Наталя Назаренко - координатор проектів БФ «Світ і порядок» (Харків), Олег Філатов - керівник БФ «Сантіс» (Запоріжжя), Олена Федюрко - представник БФ «Україна волонтерська» (Київ) та Інші.

Обговорення та наведені приклади засвідчили про значний угорський досвід консолідації державних органів з громадськістю у подоланні та уникненні надзвичайних ситуацій. Для України така практика має стати підґрунтям для проведення ефективних змін у діяльності відповідних служб, виробленню кроків назустріч ініціативам громади щодо спільної діяльності у НС. Адже йдеться про здоров'я та безпеку життя громадян! Саме коли наша країна стала на шлях євроінтеграції, забезпечення загальнолюдських цінностей має набути статусу визначального державницького пріоритету.

 

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости