У заповіднику «Асканія-Нова» знову масово гинуть червонокнижні птахи. Місцева влада просить не використовувати пестициди


18 / 03 / 2021

У біосферному заповіднику «Асканія-Нова», що на Херсонщині, зафіксували нові випадки гибелі червонокнижних птахів через отруєння пестицидами. У Херсонській обласній держадміністрації просять аграріїв не використовувати препарати для боротьби з гризунами протягом кількох тижнів.

Про це пише пресслужба Херсонської обласної державної адміністрації (ОДА).

Зокрема директор «Асканії-Нова» Віктор Гавриленко заявив, що на полях знайшли ще кілька десятків мертвих птахів, які отруїлися препаратом, який застосовують для боротьби з гризунами.

«Наші люди наскільки глибоко непорядні... Вчора (загинули - ред.) 18 сірих журавлів і 20 огарів. У всіх ті самі ознаки отруєння препаратом групи "бродифакум"», ? сказав Гавриленко у коментарі «Укрінформу».

Він додав, він ще близько 20 журавлів «ледь-ледь підлітають», а щонайменше троє птахів є «кандидатами на вимирання» ? вони повільно побрели від людей у болото.

Гавриленко зазначив, що роз'яснювальна робота серед аграріїв після попередніх випадків загибелі птах через отруєне зерно не допомогла та сподівається, що держава перейде до більш жорстких методів вирішення проблеми.

Що робить влада?

У Херсонській ОДА рекомендували підприємствам та громадянам, які мають у власності або в користуванні земельні ділянки, з 18 березня на три тижні призупинити застосування на території області препаратів з діючою речовиною «бродифакум».

Там також додали, що знайдене отруєне зерно вилучили фахівці Держпродспоживслужби, а правоохоронці долучать його до кримінальної справи за фактом загибелі птахів.

Не перший випадок

Нагадаємо, у першій половині січня в заповіднику «Асканія-Нова» загинули понад 200 червонокнижних сірих журавлів. Як тоді розповів директор заповідника Віктор Гавриленко, тварини отруїлися обробленим хімікатами зерном.

Спочатку працівники «Асканія-Нова» подумали, що журавлі заразилися пташиним грипом, спалах якого зафіксували в сусідньому районі, однак експертиза з'ясувала, що це не так. Пізніше науковці виявили сільськогосподарські угіддя в буферній зоні заповідника, де було розсипане отруєне зерно пшениці. У такий спосіб аграрії борються з гризунами.

Журавлів намагалися годувати на території заповідника, щоб вони залишалися там та не їли за його межами. Однак це не дало результату.

На початку лютого у Державній екологічній інспекції підтвердили, що журавлі померли від отруєння зерном. Крім того, правоохоронці розпочали досудове розслідування в окремому кримінальному провадженні.

Однак випадки загибелі птахів не припинились ? у лютому фахівці місцевого управління Держпродспоживслужби виявили ще 187 трупів птахів.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости