У Великолепетиській лікарні закрили інфекційне відділення та зменшили штат

У Великолепетиській лікарні закрили інфекційне відділення та зменшили штат
21 сентября

З 13 вересня зупинило свою роботу інфекційне відділення Великолепетиської лікарні, що в Каховському районі. Про це під час селекторної наради в Херсонській облдержадміністрації 20 вересня повідомив голова громади Максим Колокот.

- Утримання інфекційного відділення є збитковим для нашої лікарні, бо воно не фінансується Національною службою здоров'я України. Лікуватися наші жителі зможуть у медичних закладах сусідніх громад. Приміром, якщо потрапить людина з підозрою на ковід-19, вона спочатку перебуватиме у нашій лікарні. Якщо ковід-19 у неї підтвердиться, її відправлять до лікарні в Новій Каховці або резервній в Каховці, - пояснив він "Новому дню".

За словами селищного голови, також минулого тижня з лікарні звільнився хірург - переїхав працювати до Херсона.

- Він сказав, що йому не вистачає пацієнтів, через що він може втратити свої навички. Та й НСЗУ відмовляється фінансувати пакети медичних послуг без дотримання певних вимог. Оскільки отримувані нашою лікарнею кошти не покривають видатків, ми у вересні переглянули в бік зменшення структуру закладу. Загалом там скорочено 43 штатні одиниці - переважно, вакантні посади. Фактично ж під скорочення потрапило небагато працівників лікарні, - розповів Максим Колокот.

Новину про закриття інфекційного відділення Великолепетиської лікарні критично сприйняли в департаменті здоров'я ХОДА.

- Керівниця лікарні Ольга Чістікова повідомила нам, що це тимчасово. А зі слів селищного голови виходить, що це назавжди. Я розумію, що коштів не вистачає, що це дійсно важка проблема. Але в нинішніх умовах [поширення ковід-19, - прим. автора] я вважаю це неприпустимим, - сказала в. о. директора департаменту Галина Кучер.

- На відміну від деяких інших громад, де навмисно нарощували борги перед лікарями і потім погрожували акціями протесту з перекриттям доріг, у Великій Лепетисі чесно кажуть про проблеми і намагаються їх вирішити. На жаль, фінансування лікарень це проблема більшості громад. НСЗУ, дійсно, недофінансовує їх, - зауважив перший заступник голови ХОДА Андрій Шибаєв.

За словами Максима Колокота, загалом на селищну лікарню до кінця 2021 року не вистачало на виплату зарплати медикам 2,8 млн грн. Максимум, що змогла виділити селищна рада - 1 млн грн.

- Зміна структури та штатної чисельності дадуть змогу покращити фінансове становище лікарні і тим самим не допустити погіршення медичних послуг жителям Великолепетиської та Рубанівської громад. Це питання ми узгодили з керівницею лікарні. Також ми переконали її не звільнятися з цієї посади, хоча таке бажання у неї було, - додав Максим Колокот.

Нагадаємо, що 29 липня директорка Великолепетиської лікарні Ольга Чістікова повідомила про те, що її заклад опинився на межі повного закриття і звинуватила в цьому керівництво громади. Станом на 1 серпня в закладі виникла заборгованість по зарплаті в 926 тис. грн. Причиною цього вона назвала постійне недофінансування лікарні з боку НСЗУ.

У свою чергу голова Великолепетиської громади Максим Колокот заперечив інформацію про можливе закриття лікарні. Відкинули звинувачення в недофінансуванні цієї лікарні і в НСЗУ.

Джерело: Олег Батурин, "Новий день"

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости