У травні на Херсонщині аграрії придбали з аукціонів права оренди на 708 гектарів землі


9 июня 2017 года.

У травні на земельних торгах, організованих Головним управлінням Держгеокадастру у Херсонській області, аграрії придбали права оренди на 15 земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у Білозерському (3), Верхньорогачицькому (2), Голопристанському (3), Каланчацькому (1), Каховському (2), Нижньосірогозькому (2) та Скадовському (2) районах. Загальна площа переданих в оренду земельних ділянок склала понад 708 гектарів. Лише за перший рік користування землею переможці торгів сплатили 653,4 тис. гривень.

«Земельні торги - найбільш прозорий шлях отримання землі в користування, - наголошує І.Шапран, начальник Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області. - Крім того, це ефективний спосіб наповнення місцевого бюджету коштами від орендної плати, які є додатковим фінансовим ресурсом для територіальних громад».

Найвища відсоткова ставка за результатами торгів у травні була зафіксована у Каховському районі - 18,5% від нормативної грошової оцінки землі. За використання 96,4 га пасовищ для ведення фермерського господарства орендар щороку сплачуватиме до бюджету місцевої ради понад 55,2 тис. гривень, що у 4,6 разів перевищує стартовий розмір.

У 4,5 разів зросла стартова ціна лота під час земельного аукціону в Голопристанському районі. Тут за право орендувати 50 га землі для ведення товарного сільськогосподарського виробництва переможець торгів запропонував понад 29,1 тис. грн., що становить 18,18% від нормативної грошової оцінки землі.

В цілому від початку року аграрії придбали з аукціонів права на оренду 44 земельних ділянок загальною площею 2479,6 га на суму понад 3,66 млн. грн.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости