У Скадовській громаді аудит виявив понад 9,2 тис. га необґрунтованого обробітку земель

У Скадовській громаді аудит виявив понад 9,2 тис. га необґрунтованого обробітку земель
17 августа 2021 года.

Компанія Feodal.Online за 2 тижні проведення землевпорядного аудиту Скадовської територіальної громади виявила понад 9,2 тис. га необґрунтованого обробітку земель. Натомість землевпорядний аудит допоможе громадам отримувати прибутки із землі вже в перший місяць його проведення. Про це йдеться у матеріалі на AgroPolit.com.

Голова Скадовської територіальної громади Олександр Яковлєв зазначив, що попри велику кількість земельних масивів та населених пунктів, за короткий термін компанії вдалось висвітлити понад 20 тис. га «проблемних» земель, з якими необхідно працювати та, тим самим, збільшувати нарахування до бюджету.

Засновник і керівник компанії Feodal.Online Андрій Дем'янович, своєю чергою, додав, що виявлення невитребуваних земельних ділянок, які буде можливо передати в оренду, земель, які можливо передати в управління спадщиною та ділянок колективної власності триває. Але на цей час у двох старостинських округах було виявлено понад 260 земель, з якими необхідно працювати.

Експерт додав, що перші 2 місяці роботи компанії Feodal.Online принесуть Скадовській територіальній громаді понад 1 млн грн тільки з двох старостинських округів.

Вартість аудиту Скадовської громади складала 180 тис. грн. Тобто протягом двох місяців громада не тільки окупила проведення аудиту, але і почала отримувати прибуток від своєї землі», - пояснив Андрій Дем'янович.

Спеціаліст акцентував, що велика кількість органів місцевого самоврядування недоотримують значну кількість коштів, адже фінансові надходження від землі мають різні категорії, в тому числі з оренди земель комунальної власності, передачі в управління земель померлих громадян, передачі в користування польових доріг, надходжень 60% ПДФО, єдиного та земельного податку, що сумарно виливаються у чималі кошти.

Проте використання диджиталізованих інструментів дозволить громадам планувати свій розвиток і отримувати надходження до бюджету.

"Система Feodal.hromada дає можливість забезпечити орган місцевого самоврядування оперативною інформацією про стан земельного банку", - акцентував експерт.

За його словами, земельний аудит в єдиній системі дозволить громадам побачити, де «лежать» кошти на карті земельного банку.

Наша команда прагне, аби села розвивались, а люди хотіли працювати на своїй землі. Надходження з земельного банку дозволять громаді, наприклад, підвищити заробітні плати, зробити ремонт у школі, або ж освітлення на вулицях своїх населених пунктів», - підсумував Андрій Дем'янович.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости