У Росії ФСБ викрала з португальського судна херсонського моряка. Його звинувачують у екстремізмі

У Росії ФСБ викрала з португальського судна херсонського моряка. Його звинувачують у екстремізмі
11 марта

27 лютого у Владивостоці, де на рейді стояло судно під португальським прапором, російські силовики викрали українського моряка - херсонця Вадима Ігнашова. Наразі він перебуває під вартою, його звинувачують у екстремізмі, повідомляє hromadske з посиланням на його батьків.

24 лютого о шостій ранку Ігнашов зателефонував батькам, говорили про війну.

Пізніше на судно завітали представники міграційної служби РФ. Українцям ставили провокаційні питання про Донбас, війну.

"Ми з ним ще встигли поговорити про це. Напевно, він думав, що на судні захищений і відповідав, як хотів, - правду", - сказала мама моряка Ірина. Крім того, Вадима просили показати телефон та обліковий запис у телеграмі - він відмовлявся.

Як саме ФСБ викрала українця з судна, батьки точно не знають. Капітан з ними розмовляти відмовляється. Каже лише, що у телефоні Ігнашова знайшли канали, через які він стежив за ситуацією в Україні.

Кілька днів сім'я не мала зв'язку з сином. Після цього батьки надіслали запит, їм підтвердили, що українець справді у ФСБ.

На четвертий день батьки Вадима зателефонували адвокату з російської сторони. Він сказав, що суд у його справі вже відбувся, йому інкримінували статтю про екстремізм і ув'язнили на два місяці. Більше на зв'язок захисник не виходив.

"З адвокатом розмовляти неможливо. Він вважає, що ми тут усі зомбовані, а війни тут немає. Я йому ставлю запитання, чому мою дитину судять, як у гестапо, за політичною статтею. А він каже, мовляв, суду не сподобалася відповідь Вадима, що він патріот своєї країни", - каже мати моряка.

По російському телебаченню показують відео, на якому Ігнашов із потупленими очима каже, що кається в усьому.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости