У Новоолексіївці відкриють кримськотатарський клас


31 / 08 / 2017

У Новоолексіївській ЗОШ №1, що в Генічеському районі Херсонської області, 1 вересня, окрім традиційної святкової лінійки, відбудеться урочисте відкриття першого в Україні класу з кримськотатарською мовою викладання. Про це заявив новопризначений постпред президента України в АР Крим Борис Бабін.

Варто зазначити, що в Новоолексіївці проживає близько 10 тисяч мешканців, значна частина яких - кримські татари. Тут діють кримськотатарські культурні і релігійні центри, а у ЗОШ №1 давно вивчають кримськотатарську мову і літературу як окремий предмет, а ще в кількох навчальних закладах він вивчається факультативно. Два року тому у Новоолексіївці відкрили окрему кримськотатарську групу у дитячому садку «Джерельце», тож логічним продовженням підтримки кримськотатарської культури і права нацменшини на вивчення рідної мови стало відкриття окремого класу в школі.

«З 27 шкіл району, 6 залишалося російськомовними, і в цьому році вони переходять на україномовне навчання. Відкриваються як українські класи, так і клас з вивченням кримськотатарської мови. Поки в цьому класі 11 осіб, батьки яких написали заяви і хочуть, щоб їхні діти навчалися кримськотатарській. Всього ж у селищі підуть до школи 81 першокласник. З них 46 дітей - кримські татари», - коментує заступник голови Генічеської РДА Гульнара Бекірова.

«Кримськотатарська мова вивчається у нашій школі ще з 1988 року. Тоді місцеві активісти зібрали всі документи, звернулися до влади і змогли вирішити це питання, - розповідає «Дню» директор Новоолексіївської ЗОШ №1 Ленур Люманов. - Відтепер у нас буде окремий клас, перший клас, у якому предмети будуть пояснюватись кримськотатарською. Тобто є вчителі, носії мови, і є діти - теж носії мови. Предмети викладаються за стандартними програмами, але вчителі намагатимуться більше вживати кримськотатарську мову. Також у школі з цього року збільшиться кількість годин викладання кримськотатарської».

За словами Ленура Люманова, наразі ще не повністю вирішене питання забезпечення учнів підручниками на кримськотатарській мові, однак дирекція школи намагається зробити так, аби на 1 вересня діти мали усе необхідне.

Іван АНТИПЕНКО, «День»

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости