Громадські організації та посадові особи ОТГ ініціюють розробку концепції залучення позабюджетних коштів для реалізації проектів розвитку громадських ініціатив. Про це домовилися на публічній консультації із заінтересованими сторонами, яку 17 жовтня 2019 року організувала ГО “Центр UA”.
На зустрічі представники місцевої влади, громадських організацій та небайдужі мешканці обговорили можливості співпраці для підвищення ефективності залучення коштів на посилення організацій громадянського суспільства та їхньої інституціональної спроможності.
Найбільше уваги приділили питанню залученню коштів для фінансування громадських ініціатив та соціальних проектів. За словами начальника відділу управління проектами Новокаховської міської ради Наталі Білої, в громаді давно назріла необхідність посилення співпраці громадських організацій та влади. Це, в першу чергу, посилить самі громадські організації і допоможе у подальшому розвитку громади .
“Ми чудово усвідомлюємо, що питання залучення коштів на проекти громадських організацій – важливе і потребує підтримки та допомоги від влади. Так само більшість наших ідей та проектів неможливо реалізувати без підтримки громади та інститутів громадянського суспільства”, – зазначила вона.
Голова громадської ради при виконавчому комітеті Новокаховської міської ради Лариса Житченко зазначила, що з 400 громадських організацій, що зареєстровані у населених пунктах Новокаховської ОТГ, до громадської ради входять майже 40, більшість з яких активні та беруть участь у спільних проектах, але не всі знають про можливості для співпраці:
“Тож вважаю, що громаді потрібні певні правила гри, які дозволять зробити нашу співпрацю у майбутніх проектах більш послідовною”.
Окремо згадали про проблеми співфінансування та фінансування громадських ініціатив і важливість координації цієї роботи. На думку директорки Новокаховського техніко-економічного ліцею Тетяни Долецької, громадські активісти повинні скласти план дій для того, щоб розуміти, у якому напрямку їм рухатися та які ресурси залучати до реалізації запланованого:
“Звісно, координувати роботу потрібно. І нам потрібна стратегія, перш за все для того щоб зрозуміти, що в першу чергу ми хочемо зробити, скільки у нас для цього є ресурсів, скільки не вистачає, і де його взяти. У нас вже є досвід подібної співпраці під час обласного конкурсу проектів. Гадаю, що цей досвід стане у нагоді при розробці документу”.
На завершення заходу представник ГО “Центр UA” Сергій Нікітенко наголосив, що робота над проблемою продовжуватиметься і після консультації.
“За результатами обговорення, очевидно, що громаді вдасться вийти на конкретне зважене рішення, яке дозволить зрушити проблему з місця. Бачимо, що у громадськості і представників влади є запит на поглиблення співпраці”, – наголосив громадський активіст.
За підсумками заходу учасники домовилися, що проект концепції мають узгодити та винести на розгляд громадської ради, а після цього презентувати його депутатам та членам виконкому.
Проект реалізується за підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку “U-LEAD з Європою”, що спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією. Програма співпрацює з Мінрегіоном у формуванні багаторівневої системи управління, яка є прозорою, підзвітною та реагує на потреби громадян.