У Новій Каховці відкрили відреставрований Палац культури

У Новій Каховці відкрили відреставрований Палац культури
1 марта 2017 года.

Учора, 28 лютого, в 65-й День народження м. Нова Каховка, урочисто відкрили відреставрований Палац культури, який не працював 10 років після пожежі.

На урочистості, що розпочались на площі біля Палацу завітали мешканці міста, серед яких ті, хто стояли у джерел створення самого міста та ГЕС, ветерани війни, керівництво області та району, громада міста і народні депутати України.

Після урочистостей гості та мешканці були запрошені на святковий концерт в оновлену залу Палацу. 

Наразі в Палаці працює 34 колективи, 18 з яких мають звання «Народний» і «Зразковий», та займаються близько 700 учасників. За період тривалої реконструкції жоден колектив не втратив свого існування, а навпаки, завдяки міській владі ще 4 колективи отримали звання «Народний».

На реконструкцію Палацу освоєно близько 38 млн грн, з яких 18,7 млн грн з місцевого бюджету, 19,2 млн грн - з державного. У 2017 році з місцевого бюджету на придбання меблів для Палацу культури виділено та освоєно 450 тис. грн.

Довідка. Палац культури у Новій Каховці збудовано у 1953 році за проектом Самуіла Ванштейна і Миколи Коломійцева. Проект витримано в дусі класицизму з традиційними українськими деталями. Видатний кінорежисер Олександр Довженко, працюючи на будівництві Каховської ГЕС запропонував високий черепичний дах Палацу покрити темно-зеленою черепицею, щоб вона переливалася як море. Малюнок для мозаїчної підлоги вестибюлю першого поверху Палацу культури виконав архітектор Колбун червоним, чорним і білими кольорами типовими для українських палаців. Художник Мизін, член-кореспондент Академії архітектури, створив малюнок вітражу на ротонді, котра висвічує парадний вхід в Палац культури. А ризькі майстри витворили чудо з металу та кольорового скла-відтворюючи історію першобудівників.
27 лютого 2007 року, напередодні 55 річниці з дня заснування Нової Каховки, Палац культури сильно постраждав після пожежі.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости