У Новій Каховці відбулося громадське обговорення щодо бюджету на 2017 рік


23 декабря 2016 года.

На громадських слуханнях по проекту міського бюджету Нової Каховки на 2017 рік, які відбулися 22 грудня, міський голова Володимир Коваленко розповів присутнім про своє бачення «підводних каменів», які в ньому містяться, повідомляє "Нова каховка онлайн".

Коваленко заявив, що держава, продовжуючи перетворення по децентралізації влади та надаючи додаткові фінансові ресурси на рівень місцевих громад, вже занадто випереджаючими темпами додає ще й повноважень, які не в достатній мірі підкріплюються фінансовим ресурсом.

Так, при обрахуванні додаткових навантажень на міський бюджет, які виникли після прийняття рішення щодо передачі на місцевий рівень утримання технічних працівників та оплату комунальних послуг закладів освіти та охорони здоров'я, повисли у повітрі видатки на заробітну плату по медичним закладам міста на 9 млн. грн. А взагалі виконання цих нових функцій буде вартувати місцевому бюджету біля 40 млн. грн.

Вже стали «звичними» такі додаткові навантаження, як харчування в лікарнях та дитячих садках, пільгові перевезення на території міської ради, забезпечення надання пільг ветеранам війни, афганцям, учасникам АТО. А це теж додаткові кошти з міського бюджету, які ще потрібно в ньому віднайти!

Незнаним для бюджету стане мінімальна зарплата «3200», яку ми будемо виплачувати з 1 січня. Скільки бюджет отримає від сплати бізнесом нового розміри мінімалки - це теж велике запитання. У проекті бюджету майже відсутні видатки на проведення ремонтів об'єктів комунальної власності. Ми повернемося до цього питання після виконання бюджету поточного року та першого кварталу наступного року.

Підсумовуючи всі нововведення, що закладені у міський бюджет на наступний рік, Володимир Коваленко навів таки цифри:

"На 20 млн. грн., що місто додатково заробило у 2016 році, держава додатково на 2017 рік накинула нам на 73 млн. грн. додаткових повноважень. Але я впевнений, що і з цими проблемами ми впораємся. У цьому році по всім нашим місцевим радам було вкладено у розвиток інфраструктури всіх міст та населених пунктів більш ніж 26 млн. грн. Не стане гіршим і наступний рік. Спільними зусиллями ми і надалі будемо розвивати наше місто - Нову Каховку", - заявив мер. 

 

 

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости