У Новій Каховці припинили випуск безоплатної газети

У Новій Каховці припинили випуск безоплатної газети
09 / 02 / 2021

З 1 січня комунальне підприємство "Новокаховська міська радіоорганізація" припинила випуск безоплатної щотижневої газети "Говорить Нова Каховка".

- Зараз газета для нас відійшла трохи в тінь, бо ми вирішили розвивати інші напрямки. Але, можливо, в майбутньому, ми повернемося до її випуску. Всьому свій час, - розповіла директорка підприємства, редакторка газети Вікторія Раєвська.

Замість безоплатного тижневика міськрада висвітлюватиме свою діяльність у своїй колишній комунальній газеті "Нова Каховка". 8 лютого ця редакція виграла тендер на надання послуг з інформування громади і має отримати 760 тис. грн. Крім ТОВ "Редакція газети "Нова Каховка" участь у публічній закупівлі взяв підприємець Сергій Шешлаков з Новокам'янки Таврійської міської громади, який займається торгівлею овочами і фруктами.

Перемога газети "Нова Каховка" у тендері, судячи з вимог міськради, була передбаченою. Згідно оприлюдненої в системі "Прозорро" документації, переможець торгів мусив мати зареєстровану торговельну марку, співзвучну з назвою Новокаховської громади та 100% свого накладу розповсюджувати на її території.

Однією зі співзасновниць роздержавленої газети "Нова Каховка" була Людмила Васильєва. Нині вона є заступницею голови Каховської райради, обраною від "Опозиційної платформи - За життя", а у 2015-2020 рр вона була опозиційною до тодішнього керівництва громади депутаткою міськради від "Нашого краю". Її чоловік Дмитро зараз є секретарем Новокаховської міськради, також обраним від "ОПЗЖ". За даними YouControl, співзасновником ТОВ "Редакція газети "Нова Каховка" нині є їхній син Максим.

Як розповіла директорка радіоорганізації Вікторія Раєвська, тепер її підприємство планує розвивати FM-мовлення і місцеве інтернет-телебачення. 9 лютого на позачерговому засіданні виконкому міськради була затверджена програма висвітлення її діяльності цим комунальним підприємством. На це з місцевого бюджету радіоорганізації планується виділити приблизно по 2 млн грн щорічно протягом 2021-2023 рр.

- Оскільки тепер Нова Каховка є центром району, ми хочемо розвивати радіомовлення і зробити його цілодобовим. Для цього ми вже почали збільшувати кількість авторських програм, працюємо над оновленням нашого сайту, готуємо чимало цікавих проєктів. Також ми взяли спеціаліста, який має досвід роботи на ТБ і розвиватиме перше міське інтернет телебачення Dzerelo.TV. Загалом наш штатний розпис передбачає 7 працівників, але не всі вакансії у нас були заповнені. Зокрема, ми не мали менеджера з реклами, який буде потрібен при розширенні FM-радіомовлення, щоб ми могли самостійно заробляти кошти, - розповіла Вікторія Раєвська.

Нагадаємо, що в червні 2018 року, після роздержавлення тижневика "Нова Каховка" міська рада вирішила створити нову газету - "Говорить Нова Каховка". Вона випускалась коштом платників податків і розповсюджувалась безоплатно щовівторка.

Це рішення тоді розкритикував голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко.

- У Новій Каховці ми бачимо спробу місцевої влади обійти закон [про реформування ЗМІ] і й надалі мати ручне медіа. Вона використовує бюджет своєї громади під власні потреби піаритися, замість того щоб звітувати про результати своєї роботи, - заявив він.

З вимогою суттєво скоротити бюджетні витрати на міську радіоорганізацію виступили і депутати Новокаховської міськради нинішнього скликання. Нещодавно вони проголосували за скорочення фінансування програми висвітлення своєї діяльності цим комунальним підприємством одразу на 1,5 млн грн.

Крім того, виконком Новокаховської міськради 27 січня уклав 2 договори на надання послуг з розповсюдження матеріалів з висвітлення своєї діяльності на електронних інформаційних ресурсах і з обробки даних для розміщення у стрічці новин на порталі ukr.net загальною вартістю біля 300 тис. грн. Ці послуги, як і в попередні роки, надаватиме підприємець Євген Кавун - колишній редактор комунальної газети "Нова Каховка".

Олег БАТУРІН.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости