У нацпарку "Джарилгацький" на Херсонщині зимує до 150 тисяч лебедів

У нацпарку
25 / 01 / 2021

До пів тисячі лебедів одночасно можна побачити на західному пляжі у Скадовську на Херсонщині, - про це Суспільному росказав провідний фахівець з рекреації національного парку "Джарилгацький" Владислав Чеботарьов.

Цих птахів на морі бачили і кореспонденти Суспільного. Лебеді - за 30 метрів від берега.

"Лебеді зимують на узбережжі водно - болотних угідь. Каркінітсько - Джарилгацька затока. У нас їх дуже багато і, якщо брати усі водно - болотні угіддя, то це приблизно 2% усієї популяції, до 150 тисяч голів", - розказав Владислав Чеботарьов.

У нацпарку "Джарилгацький" на Херсонщині зимує до 150 тисяч лебедівСуспільне Херсон
На березі ми зустріли жінку з дитиною. Вони намагаються погодувати птахів. Розповідають, подивитися на лебедів приїхали з Херсона.

"Взимку ми вперше у Скадовську. Тут живе моя подруга, вона мені багато розповідала про лебедів. Онучка дуже зацікавилася і просила поїхати. От ми і приїхали. Лебедів, дійсно, багато, але вони далеко і погодувати ми їх не можемо. Та ми не засмучуємося, погодуємо чайок, їх тут теж багато", - говорить Ксенія Руіс-Бикова.

Дитина теж ділиться враженнями, говорить, лебеді їй сподобались.


Фахівець національного парку "Джарилгацький" розказав, що лебедів тут кілька видів, серед них лебеді - кликуни та лебеді - шипуни. На морі вони харчуються водною рослинністю. Та додає, крига на морі може стати полоном для птахів. І якщо так трапляється, то їм на допомогу приходять люди.

У нацпарку "Джарилгацький" на Херсонщині зимує до 150 тисяч лебедівСуспільне Херсон
"Інколи люди їх рятують, забирають до себе, до своїх господарств. Але ж це природа, природний відбір".

Еріка Авдєєва, В'ячеслав Ходус.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости