У музеї ім.О.О.Шовкуненка відкрилась виставка творів Владислава Мамсікова "Споглядаючи світ..."

У музеї ім.О.О.Шовкуненка відкрилась виставка творів Владислава Мамсікова
18 декабря 2017 года.

13 грудня у Херсонському обласному художньому музеї ім.О.О.Шовкуненка відбулась прес-конференція з нагоди відкриття виставки творів Владислава Мамсікова "Споглядаючи світ...".

Владислав Мамсіков - один із найталановитіших митців сучасної України. На виставці представлено близько 80 живописних та графічних робіт майстра, створених з 1960-х по 2010-ті роки. Виставку оформлено скульптурою ХХ ст. з колекції музею.

Владислав Мамсіков народився у 1940 р. в Омську. Професійну освіту здобув у Київському художньому інституті, після закінчення якого (1967) він стає одним з найбільш послідовних адептів «суворого» стилю в образотворчому мистецтві.

У 1970-ті рр. в радянському мистецтві відокремилась ціла плеяда майстрів, чия асоціативна, гостра творчість була протиставлена офіційному мистецтву. Відомо, якою була реакція з боку державного керівництва, що угледіло в цих майстрах замах на непорушні основи реалізму та суспільного устрою. Митців лишали можливості представляти свої твори на виставках, піддавали ідеологічному тиску і жорстокій критиці у засобах масової інформації. У 70-і та 80-і роки молоді художники шукають нових засобів виразності для втілення своїх філософських роздумів, рефлексій, цінностей. В образній основі своїх полотен вони тяжіють до ірреальності, фантасмагорії, театралізованності. Саме в цей час Мамсіков захоплюється «метафізичним» та романтичним живописом. Манера його письма стає впізнаваною серед численних колег по цеху.

Безпомилково «фішкою» робіт Мамсікова 90-2000-х рр. можна вважати специфічне трактування світло-повітряного простору, що залишає відчуття певної сконструйованності та штучності Всесвіту. Полотна демонструють всю гаму переживань і життєвих спостережень майстра.

Головне, що робить цю виставку важливою - це можливість на її прикладі побачити специфіку альтернативного мистецтва 60 - 80-х років минулого століття, тих трансформацій, що відбувалися у творчості художників нонконформістського спрямування в період «перебудови».

Експонування творів Владислава Мамсікова в Херсоні стало можливим завдяки благодійній діяльності президента мистецького фонда "Артанія", колекціонера та мецената Петра Багрія, який вже вчетверте надає нашому музею твори з власної колекції.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости