У "Мистецькому Арсеналі" показали інсталяцію будинку Поліни Райко

У
26 апреля 2017 года.

Інсталяція, що представляє будинок Поліни Райко, представлена в "Мистецькому Арсеналі" в Києві в рамках масштабної виставки "Чисте мистецтво". В анотації сказано, що її творчість - "Справжня знахідка и абсолютно Унікальний артефакт".

Довідка. Поліна Райко (15.05.1928 - 15.01.2004) - українська художниця-самоучка, котра писала картини у стилі наїв. Поліна Райко зазнала тяжких випробувань у житті. Жінка пережила загибель доньки в автокатастрофі, смерть чоловіка й кілька років терпіла побиття від сина. Коли син потрапив до колонії, Поліна Райко в 69 років почала малювати на стінах спорожнілого будинку. До самої смерті 2004 року практично всю пенсію вона витрачала на фарби.

Поліна Райко не мала художньої освіти. Образна система художниці поєднувала християнську, радянську та язичницьку символіки. Простими фарбами жінка розписала власний будинок, літню кухню, хвіртки, паркани і гаражні ворота, де відтворила власний життєвий шлях, своїх родичів, домашніх тварин, картини природи. Після смерті Поліни Райко її роботами зацікавилась низка мистецтвознавців.

Силами ЦМІ «Тотем» 2005 року видано каталог робіт Райко під назвою «Дорога до раю». 2006 року вийшов документальний фільм Надії Кошман «Рай», у якому йдеться про життя і творчість Поліни Райко.

Теги: райко
Новости по теме
Комментарии (0)

Новости