У міськраді розповіли, як реалізовуватимуть проект "Безпечна вода для Херсона"


14 / 11 / 2019

Сьогодні у міськраді обговорили етапи реалізації проекту "Безпечна вода для Херсона".

Нагадаємо, Херсонводоканал вперше в Україні виграв безповоротний безвідсотковий грант 100 тис. євро на реалізацію «твердого проекту». Ним передбачено встановлення обладнання із виробництва гіпохлориту натрію - речовини для знезараження питної води на одній з шести водопровідних станцій у Херсоні.

Нарада відбулася за участі міського голови Володимира Миколаєнка, його першого заступника Ігоря Козакова,представників профільних асоціацій Словаччини та України, проектно-консалтингових організацій Словаччини, а також членівгрупи муніципального та регіонального розвитку компанії «Deloitte».

"Для нас перемога цього проекту є дуже важливою, адже Херсон - перше в Україні місто, яке реалізовуватиме подібну практику із знезараження питної води. Переконаний: проект стане практичним прикладом для інших міст та підприємств", - підкреслив Володимир Миколаєнко.

Експерт-лектор з боку словацьких партнерів Ян Павлік, який презентував проект, відзначив, що він проходитиме у декілька етапів.

"Представники Херсонводоканалу уже відвідали Словаччину та ознайомилися із функціонуванням обладнання. Сьогодні ми приїхали до Херсона і, у свою чергу, також ознайомилися із роботою вашого комунального підприємтсва", - зауважив пан Павлік.

У ході презентації експерти поділилися досвідом вирішення інфраструктурних проблем, у тому числі і за рахунок інвестиційних коштів та ознайомили присутніх із технологією очищення води.

Загалом же у рамках впровадження проекту "Безпечна вода для Херсона" передбачені наступні кроки:

1. Проведення практичних семінарів для представників Херсонського Водоканалу та Української асоціації Водоканалів (жовтень та листопад 2019).

2. Розробка проектної документації (лютий - квітень 2020 року).

3. Закупівля, монтаж, введення в експлуатацію технологічного обладнання (липень - листопад 2020 року).

Директор Асоціації водоканалів України Олександр Шкінь, зі свого боку, відзначив, що на сьогодні в Україні діє лише одне підприємство із виробництва гіпохлориту.

"Для Херсонського Водоканалу це реальний шанс не лише уникнути залежності від монополіста-виробника, але й заощадити до 60% суми коштів, які підприємство витрачає на знезараження води", - акцентував Олександр Шкінь.

Резюмуючи, директор Херсонводоканалу Михайло Чемерис зауважив, що досвід Словаччини є достатньо цінним у цьому плані.

"Словаччина також проходила непростий шлях із вирішення інфраструктурних проблем, які безпосередньо впливають на якість життя громадян. Саме завдяки спільним проектам Україна зможе набути необхідний досвід максимально швидко", - зазначив Микайло Чемерис.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости