Сьогодні у міськраді обговорили етапи реалізації проекту “Безпечна вода для Херсона”.
Нагадаємо, Херсонводоканал вперше в Україні виграв безповоротний безвідсотковий грант 100 тис. євро на реалізацію «твердого проекту». Ним передбачено встановлення обладнання із виробництва гіпохлориту натрію – речовини для знезараження питної води на одній з шести водопровідних станцій у Херсоні.
Нарада відбулася за участі міського голови Володимира Миколаєнка, його першого заступника Ігоря Козакова,представників профільних асоціацій Словаччини та України, проектно-консалтингових організацій Словаччини, а також членівгрупи муніципального та регіонального розвитку компанії «Deloitte».
“Для нас перемога цього проекту є дуже важливою, адже Херсон – перше в Україні місто, яке реалізовуватиме подібну практику із знезараження питної води. Переконаний: проект стане практичним прикладом для інших міст та підприємств”, – підкреслив Володимир Миколаєнко.
Експерт-лектор з боку словацьких партнерів Ян Павлік, який презентував проект, відзначив, що він проходитиме у декілька етапів.
“Представники Херсонводоканалу уже відвідали Словаччину та ознайомилися із функціонуванням обладнання. Сьогодні ми приїхали до Херсона і, у свою чергу, також ознайомилися із роботою вашого комунального підприємтсва”, – зауважив пан Павлік.
У ході презентації експерти поділилися досвідом вирішення інфраструктурних проблем, у тому числі і за рахунок інвестиційних коштів та ознайомили присутніх із технологією очищення води.
Загалом же у рамках впровадження проекту “Безпечна вода для Херсона” передбачені наступні кроки:
1. Проведення практичних семінарів для представників Херсонського Водоканалу та Української асоціації Водоканалів (жовтень та листопад 2019).
2. Розробка проектної документації (лютий – квітень 2020 року).
3. Закупівля, монтаж, введення в експлуатацію технологічного обладнання (липень – листопад 2020 року).
Директор Асоціації водоканалів України Олександр Шкінь, зі свого боку, відзначив, що на сьогодні в Україні діє лише одне підприємство із виробництва гіпохлориту.
“Для Херсонського Водоканалу це реальний шанс не лише уникнути залежності від монополіста-виробника, але й заощадити до 60% суми коштів, які підприємство витрачає на знезараження води”, – акцентував Олександр Шкінь.
Резюмуючи, директор Херсонводоканалу Михайло Чемерис зауважив, що досвід Словаччини є достатньо цінним у цьому плані.
“Словаччина також проходила непростий шлях із вирішення інфраструктурних проблем, які безпосередньо впливають на якість життя громадян. Саме завдяки спільним проектам Україна зможе набути необхідний досвід максимально швидко”, – зазначив Микайло Чемерис.