У міськраді розповіли, як проходитимуть Дні Литви у Херсоні


11 мая 2018 года.

На наступних вихідних у Херсоні проходитимуть Дні Литви. Сьогодні у міській раді відбулась прес-конференція організаторів з цієї нагоди.

Основною «родзинкою» стане фестиваль вуличної музики - міжнародне свято, ініціатором якого вперше ще у 2007 році виступив легендарний литовський музикант Андрюс Мамонтовас. Фестиваль традиційно проходить щороку у третю суботу травня зі слоганом «найкращий день в році».

За 11 років до литовського свята музики долучились Латвія та Ірландія, Великобританія та Грузія, Нідерланди і Бельгія, а ще Норвегія, Вірменія, Португалія. В Україні свято проходитиме вже вп'яте, кожного року до його організації приєднується все більше міст.

У Херсоні День вуличної музики проходитиме 19 травня одночасно на трьох сценічних майданчиках: на пішохідній вулиці Суворова (біля магазину «Парус»), на базі відкритого креативного простору Urban CAD та рок-сцена на набережній по проспекту Ушакова (біля пам'ятника Першим корабелам).Майже 40 гуртів та сольних виконавців гратимуть цього дня для херсонців з 14ої до 21ої години. Однією із родзинок заходу стане участь представників литовської діаспори: виступ на фестивалі та майстер-клас із приготування унікальної литовської страви шакотісу.

Організатори Дня Вуличної Музики у Херсоні: управління культури і управління молоді та спорту Херсонської міської ради, ХМГО Культурний центр "Україна-Литва", ГО «Логістичний центр». Партнери: відкритий креативний простір Urban CAD, Центр культурного розвитку «Тотем», креативна майстерня «Слон», Херсонська молодіжна ініціативна група «Кип'яток» та Молодіжна рада при Херсонському міському голові

У рамках Днів Литви також організовано роботу археологічної групи у Тягинському городищі. Про це розповіла голова правління "Культурний центр Україна-Литва" Наталія Бімбірайте. Група працюватиме протягом усього літа, до неї будуть організовані виїзди кореспондентів та фотохудожників. Підсумки роботи та презентація проведуть на День міста Херсона.

А на наступному тижні у міськраді планують презентувати книгу про становлення Республіки Литва «Світло та тіні Першої Республіки: Литовська держава в 1918-1940 рр.». Про це розповів херсонський історик Артем Петрик. Про дату презентації буде повідомлено згодом.

 

Теги: литва
Новости по теме
Комментарии (0)

Новости