Сьогодні відбулося позачергове засідання житлової комісії. На порядку денному стояло питання з 1-кімнатною квартирою, яка належить до комунальної власності міста, по вул.Дорофєєва, 24. У березні 2017 року наймач квартири Валерій Положай помер. Після цього квартира мала бути розподілена згідно черги.
Управлінням обліку, розподілу та приватизації житла, згідно процедури, здійснено виїзд на місце. У присутності голови ОСББ та сусідки було складено відповідний акт та опечатано квартиру.
11квітня 2017 року до міської ради надійшло звернення від Зімбіцької Тетяни, яка заявила про право користування даною квартирою і про те, що нею подано позовну заяву про визнання її наймачем квартири на підставі спільного проживання з померлим.
Після заяви Зімбіцької, члени житлової комісії повторно здійснили виїзд за адресою квартири, і встановили, що опечатка з дверей знята, двері та замки замінені. Складено відповідний акт.
В свою чергу, сусідка свідчила про те, що до квартири ніхто з часу смерті наймача не вселявся. Це дає підстави вважати, що Тетяну Зімбіцьку використовують як підставну особу для здійснення захвату та перепродажу житлової площі.
31 травня суд задовольнив її позовну заяву. Суддя – Д.Гаврилов керувався ст.64 ЖК України, згідно якої члени сім’ї наймача, які проживають разом з ним. користуються нарівні з наймачем усіма правами найму житлового приміщення.
При цьому, акти житлової комісії підтверджують інформацію про те, що наймач квартири Валерій Положай вселився до квартири у 1995 році на підставі ордеру, виданого міською радою, був зареєстрований та проживав у квартирі один.
Херсонська міська рада подала апеляцію на рішення Херсонського міського суду з клопотанням про залучення до судового процесу актів житлової комісії та представників управління обліку, розподілу та приватизації житла.
“Необхідно, щоб правоохоронні органи дослідили, за яких обставин Херсонський міський суд задовольнив позовну заяву та чому до уваги не були взяті висновки житлової комісії міської ради”, – зазначає міський голова Володимир Миколаєнко.
Нагадаємо, що у 2015 році проводилось службове розслідування за 180 фактами передачі квартир підставним особам. Всі матеріали були передані до правоохоронних органів, проте жодних заходів вжито не було. Це дає можливість використовувати зазначену схему розкрадання комунального майна і надалі.