У Милівській ОТГ створять молодіжну раду - результат публічної консультації

У Милівській ОТГ створять молодіжну раду - результат публічної консультації
20 ноября 2019 года.

Рада Милівської ОТГ планує ініціювати створення молодіжної ради. Про це домовилися на публічній консультації з заінтересованими сторонами, яку 14 листопада 2019 року організувала ГО "Центр UA".

На зустрічі представники місцевої влади, старшокласники та небайдужі мешканці обговорили можливості вирішити проблему залучення мешканців до активної участі у громадському житті. Найбільше уваги приділили питанню створення дорадчих органів та можливості залучення мешканців до бюджетного процесу.

За словами голови Милівської ОТГ Олега Яхнієнка, рада готова виділяти з бюджету в 2020 р. гроші для фінансування громадських ініціатив та проектів. Це можуть бути і конкурси проектів, і навіть запровадження бюджету участі.

милове

"Ми усвідомлюємо, що активність громади - важлива складова розвитку. Також ми розуміємо, що штучно створювати «громадські» ініціативи для галочки немає сенсу. Тому ми готові допомагати ініціативам, аби вони тільки з'являлися. В тому числі і за рахунок бюджетних коштів. В нас вже був досвід співфінансування певних невеликих, точкових проектів. І він показав добрий результат. Все, що від нас залежить, ми зробимо ", - зазначив він.

Але, на думку багатьох учасників консультації, фінансування громадських ініціатив, навряд, на даному етапі вирішить проблему пасивності громади.

"Ініціативи не з'являться самі по собі. Для цього потрібно об'єднати активний «кістяк громади» навколо якихось ідей ", - вважає вчителька Милівської школи Ольга Іванів.

В той же час, такий потенціал є серед школярів, які б могли створити дорадчий орган при сільській раді і брати участь у житті громади та впливати на процес прийняття рішень.

милове

"Потенціал у нашої громади дійсно є. І дійсно, потрібно, починати активізацію роботи з молоді. Тим паче, що, як ми бачимо, таке бажання є", - зазначив староста Качкарівського округу Юрій Бутівчак.

Ідею зі створенням молодіжної ради підтримав сільський голова.

"Ми готові співпрацювати і надавати всю необхідну допомогу. Але вважаю, що положення мають робити самі члени цієї ради. Втручатися у діяльність та сворення молодіжної ради вважаю недоцільним", - підсумував Олег Яхнієнко.

На завершення заходу представник ГО "Центр UA" Сергій Нікітенко наголосив, що робота над проблемою продовжуватиметься і після консультації.

"За результатами сьогоднішнього обговорення, як ми бачимо, намітилася тенденція до вирішення проблеми. Створення молодіжної ради - звісно не панацея, але важливий крок для молодої громади, яка планує розвиватися", - наголосив громадський активіст.

За підсумками заходу учасники домовилися розробити положення про молодіжну раду при голові Милівської ОТГ, врахувавши всі побажання учасників консультації.

Проект реалізується за підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку "U-LEAD з Європою", що спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією. Програма співпрацює з Мінрегіоном у формуванні багаторівневої системи управління, яка є прозорою, підзвітною та реагує на потреби громадян.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости