У Милівській ОТГ невдовзі розпочнуть розробку комунікаційної стратегії, яку винесуть на розгляд депутатів. Про це домовилися на публічній консультації із заінтересованими сторонами, яку 29 липня 2019 року організувала ГО “Центр UA”.
На зустрічі представники місцевої влади, депутати та небайдужі мешканці обговорили можливості вирішення проблеми з відсутністю послідовної комунікації з боку ради Милівської ОТГ. Під часі консультації учасники зійшлися на думці, що влада громади має певні проблеми із комунікацією з мешканцями.
За словами голови Милівської ОТГ Олега Яхнієнка, ця проблема стає все більш помітною і призводить до нерозуміння громадою певних процесів.
“Ми чудово усвідомлюємо, що питання комунікації зараз стоїть гостро. Інколи доводиться пояснювати людям, здається, прості речі. Це не складно, але місяць тому наше село об’єдналося з сусідніми, і існуючих інструментів нам не вистачає”, – зазначив він.
Завідуюча дитсадком Тетяна Кучанська зазначила, що теж відчуває певні проблеми у комунікації з населенням і запропонувала розробити певний план дій, який би допоміг комплексно вирішити проблему:
“Мені легше спілкуватися із мешканцями ОТГ, адже це батьки наших вихованців, але я розумію, що потрібно створити певний план дій, який би допоміг підійти до цієї роботи комплексно”.
Вона також додала, що перш за все, потрібно налагодити комунікацію з населенням ОТГ, а вже після цього, використовуючи набутий досвід, починати промоцію ОТГ.
Окремо згадали про інструменти, які б допомогли в цій роботі. Так, за словами голови ОТГ Олега Яхнієнка, вже є попередні домовленості про друк спецвипуску районної газети “Маяк”, який повністю присвятять життю в Милівській ОТГ.
“Не дивлячись на певні проблеми з бюджетом, випуск такого періодичного видання нам під силу. Гадаю, що невдовзі ми замовимо перший номер, у якому відзвітуємо мешканцям про свою роботу. Але це тільки частина тієї роботи, яку потрібно провести. Гадаю, що після першого етапу розробки комунікаційної стратегії ОТГ – аудиту комунікацій, ми почнемо більш осмислено займатися цією роботою”,- запевнив він.
Жваву дискусію викликало питання джерел фінансування, які необхідно було б передбачити для вирішення проблеми. Більшість учасників консультації погодилися, що ця робота важлива, і на неї потрібно передбачити кошти в бюджеті. Голова ОТГ та представники сільської ради погодился і пообіцяли сприяти фінансуванню заходів, як тільки зрозуміють об’єми видатків.
У результаті учасники публічної консультації зійшлися на тому, що громада потребує розробки комунікаційної стратегії Милівської ОТГ.
На завершення заходу представник ГО “Центр UA” Сергій Нікітенко наголосив, що проблема комплексна, і вирішити її без узгоджених дій влади та громадськості буде складно. Але обраний шлях дає надії на те, що в короткі терміни вдасться зробити перші кроки, завдяки чому влада отримає перший фідбек від громади.
“За результатами сьогоднішнього обговорення, сподіваюся, громада отримає якісний документ, який допоможе заповнити комунікаційні прогалини та створить позитивний імідж громади”, – наголосив громадський активіст.
За підсумками заходу учасники домовилися розробити проект комунікаційної стратегії Милівської ОТГ та винести його на обговорення депутатів та зацікавлених осіб.
Проект реалізується за підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку “U-LEAD з Європою”, що спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією. Програма співпрацює з Мінрегіоном у формуванні багаторівневої системи управління, яка є прозорою, підзвітною та реагує на потреби громадян.