У м. Клайпеда відбулась перша частина IV Балтійсько-Чорноморського економічного форуму


29 мая 2017 года.

24 травня у литовському місті Клайпеда відбулась перша частина IV Балтійсько-Чорноморського економічного форуму. Захід розпочався з урочистих привітань та вручення херсонським міським головою Володимиром Миколаєнком прапора Херсона меру Клайпеди Вітаутасу Грубляускасу, символізуючи тим дружні відносини між містами.

Після цього учасники форуму перейшли до обговорення низки важливих питань та проектів. Серед них - стратегія розвитку міста Клайпеда, деякі принципові нюанси при її складанні та необхідність деяких коригувань. Активну участь при обговоренні принципів стратегічного планування розвитку міст взяв автор докторської дисертації в галузі міського планування з Нью-Йорка Алесандро Буса. Значну увагу було приділено важливості морського порту у розвитку міста.

По завершенню дискусії було підписано меморандум про співпрацю між Клайпедським державним морським портом та Херсонським морським торгівельним портом. Для ефективної координації реалізації зазначених у меморандумі намірів, сторони визначили координатором Балтійсько-Чорноморський економічний форум в особі голови його правління Віктора Попова.

Клайпедський державний морський порт є одним з найбільш потужних та таких, що ефективно розвиваються портів Європи. «Ми завжди відкриті для наших херсонських друзів, та готові зустрічатись та обговорювати як спільні проекти так і можливості надання нами допомоги щодо використання наявного у Клайпедського порту досвіду ефективного реформування то розвитку», - зазначив генеральний директор Арвидас Вайткус.

Під час другого блоку питань було обговорено спільні проекти, які ініційовано та реалізовуватимуться у Херсоні. Зокрема, обговорено проект у галузі ЖКГ Клайпедського підприємства CIVINITY, старт якого у Херсоні заплановано цього року, та перспективи розвитку сонячної енергетики на Херсонщині і, загалом, в Україні. Проект зі спільного виробництва сонячних панелей реалізовуватиметься литовським підприємством Global BOD Group.

Також було приділено увагу ініціативі створення у Херсоні «індустріального парку» на території вільних виробничо-складських площ Херсонського машинобудівного заводу та можливості співпраці з вільною економічною зоною Клайпеди.

Крім того, був представлений Клайпедою проект виробництва електричних автобусів Dancer, який вже переходить до стадії практичної реалізації та може бути цікавим в Україні.

Друга частина 4-го Балтійсько-Чорноморського економічного форуму планується для проведення у Херсоні 1 вересня 2017 року.

Теги: форум
Новости по теме
Комментарии (0)

Новости