У липні експерти ІМІ зафіксували на Херсонщині 2 випадки порушень свободи слова

У липні експерти ІМІ зафіксували на Херсонщині 2 випадки порушень свободи слова
10 / 08 / 2020

У липні експерти ІМІ зафіксували загалом в Україні 13 випадків порушень свободи слова (січень - 19, лютий - 18, березень - 25, квітень - 18, травень - 11, червень - 21). З них 12 стосувалися фізичної агресії проти журналістів.

Такими є дані щомісячного моніторингу Інституту масової інформації "Барометр свободи слова".

ими

Найбільше порушень зафіксовано у категорії "перешкоджання законній журналістській діяльності" - 8, проте у липні спостерігається зменшення кількості таких випадків у порівнянні з червнем.

Також зафіксовано три випадки погроз та по одному випадку побиття та юридичного тиску.

Від погроз у липні потерпали саме журналістки. Так, отримали погрози у зв'язку зі своєю діяльністю Катерина Сергацкова, Ірина Федорів та Любов Величко. Журналістки зазнали погроз та цькування через соцмережі, опубліковано адреси, та навіть встановлено на будинку меморіальну табличку.

Перешкоджали журналістам, зокрема, у Києві не пускаючи на судові засідання, які мають суспільний резонанс (у справі вбивства журналіста Павла Шеремета), на Волині допускали не на всі локації під час робочої поїздки Володимира Зеленського, у Запоріжжі оператору вдарили ціпком по камері під час зйомки, тощо.

Порушення сталися у шести регіонах країни. Серед них лідером є Київ - шість випадків, Харківщина та Херсонщина - по два випадки, Волинь, Запоріжжя, Полтавщина - по одному.

На Херсоншині порушення сталися в Чаплинці та Залізному Порті

Цього місяця журналістки (шість) зазнали зазнали більше утиску своїх прав, ніж журналісти (чотири).

Отже, з початку року ІМІ зафіксував загалом 125 порушень свободи слова, 69 випадків перешкоджання, 14 випадків побиття та 12 випадків погроз.

Теги: імі, ими
Новости по теме
Комментарии (0)

Новости