У лікарні ім. Є.Є. Карабелеша впроваджують стентування сонних артерій


12 / 03 / 2021

У КНП«Херсонська міська клінічна лікарня ім. Є.Є.Карабелеша» впровадили нову методику лікування атеросклерозу сонних артерій - стентування.

Про це повідомив завідувач відділення хірургії судин КНП «Херсонська міська клінічна лікарня ім. Є.Є.Карабелеша», кандидат медичних наук Євгеній Гардубей.

Цю методику впровадили наприкінці минулого року у відділенні хірургії судин й тепер продовжують лікувати пацієнтів за її допомогою.

Сонні артерії забезпечують близько 70-85 відсотків припливу крові до мозку. Атеросклероз сонних артерій -небезпечне захворювання, що характеризується завуженням цих судин.

«І коли це стається, може трапитися ішемічний інсульт. Так, 20 -30 відсотків від усіх інсультів пов'язані саме з проблемою в сонних артеріях. І якщо у людини стався інсульт і вона з нього більш-менш нормально вийшла, то немає гарантії, що не трапиться повторний інсульт, який може бути набагато важчим або призвести до смерті,- зауважив Євгеній Гардубей.


За словами лікаря, під час стентування не потрібен наркоз. Після такої операції у пацієнтів відсутні рани, шви на шиї. Окрім того, хворі швидше одужують.

Як правило, пацієнтів після стентування артерій виписують на другий день.

 

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости