У курортних зонах податковий агент сплачує туристичний збір та податок на майно


13 августа 2020 года.

Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі нагадує, які податки має сплачувати податковий агент, якому належать на праві власності або на праві користування за договором найму, місця проживання (ночівлі) відпочивальників - туристів. 

Фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об'єктів житлової та нежитлової нерухомості, є платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (пп. 266.1.1 ст. 266 ПКУ). Об'єкти нерухомості, орендовані відповідно до укладених договорів, є об'єктом оподаткування у їх безпосередніх власників.

Крім цього, якщо податковий агент має у власності або користуванні (в тому числі на умовах оренди) земельні ділянки, на яких розташовані належні йому будівлі та/або споруди (їх частини), то ці земельні ділянки є об'єктом оподаткування платою за землю (п. 269.1 ст. 269, п. 287.6 ст. 287, ст.288 ПКУ).

Отже, податковий агент, який має у власності об'єкт житлової або нежитлової нерухомості, є платником податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Якщо земельна ділянка, на якій розташований такий об'єкт нерухомості, перебуває у власності податкового агента, цей податковий агент є платником земельного податку.

Якщо земельна ділянка є державною або комунальною власністю та перебуває у користуванні податкового агента згідно з договором оренди, такий податковий агент є платником орендної плати за землю.
Туристичний збір стягується з платників збору та перераховується до бюджету суб'єктами господарювання, які безпосередньо здійснюють діяльність з надання послуг на проживання у місцях ночівлі та визначені рішеннями місцевих рад як податкові агенти.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости