У Каховці хочуть побудувати асфальтовий завод


16 марта 2020 года.

Міськрада так поспішала виконати побажання таємничих інвесторів, що всі рішення під час сесії прийняла з грубим порушенням свого ж регламенту.

Потужний новий асфальтовий завод на 50 робочих місць і додаткові надходження до місцевого бюджету. Саме до таких перспектив для Каховки, за словами міського голови Андрія Дяченка, призведе рішення про «надання дозволу на розроблення технічної документації з землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі» для ПАТ «Укрводбуд» по провулку Трубному, 6, прийнятому на позачерговій сесії міськради 5 березня.

За логікою Дяченка, ці перспективи настільки реальні, що заради них міськраді варто було піти на грубе порушення свого ж регламенту. Вказане рішення приймали поспіхом, без жодних пояснень і без необхідного оголошення проєкту порядку денного на початку самої сесії. Секретар міськради Володимир Мироненко спробував попередити, що через це всі прийняті на ній рішення є нелегітимними. Але і сам Дяченко, і більшість депутатів на ці порушення просто махнули рукою.

За словами Мироненка, питання «про завод» не розглядалося на профільній депутатській комісії. «Я не розумію, в чому винятковість цього рішення, що заради нього скликали позачергову сесію», - обурений він.

- Ми б хотіли почути представника компанії-інвестора, дізнатися про завод більше. Адже ми вперше почули про намір побудувати його в Каховці лише на сесії міськради. Але за що нам запропонували проголосувати, ніхто не захотів пояснювати, - прокоментувала депутатка міськради від «Самопомочі» Оксана Радченко.

Яке відношення майбутній завод має до прийнятого рішення, теж зрозуміли далеко не всі.

- [Інвестори] взяли в оренду цю земельну ділянку у її власника. Незалежно від нашого рішення вони працюватимуть. Там буде працювати біля 50 людей. Вони обслуговуватимуть усе від Мелітополя. Вони самі [перебувають] у Києві, а обладнання [мають] турецьке. Обсяг виробництва [асфальту] в Каховці вони планують на рівні добової норми нашого «ДСУ-12». Вони сплачуватимуть податки до нашого міста, - вкрай неохоче і дуже плутано пояснив Андрій Дяченко.

- Так чому вони не можуть приїхати до нас і пояснити, що вони хочуть і наскільки це буде безпечно для міста? - запитала депутатка від «Опоблоку» Олена Молчанова.

- Вони що, повинні кидати Київ і їхати сюди? Навіщо? Ми їх сконнектили з «Укрводбудом» і все. Вони хочуть швидше зробити, побудувати і виготовляти асфальт, - агресивно відповів їй міський голова.

Краще роз'яснити ситуацію вдалось першому заступнику міського голови Олегу Кожем'якіну:

- Фінансова ситуація у ПАТ «Укрводбуд» важка. Після незаконної анексії Криму на стадії ліквідації опинилось їхнє дочірнє підприємство «БМУ-96». Тому не дивно, що вони хочуть відокремити від себе частину своєї території. Я так зрозумів, що на неї є вже інвестори, які пропонують побудувати там асфальтовий завод за сучасними стандартами. Їм логістично цікаво зробити це в Каховці, тим більше, що поруч розташований порт.

Утім, поспіх чиновників, туманні пояснення міського голови і небажання давати відповіді на питання депутатів залишили ще більше запитань і сумнівів у намірах посадовців.

Олег БАТУРІН.

Теги: Каховка
Новости по теме
Комментарии (0)

Новости