У Івано-Франківську переселенці з Херсона відкрили таку ж кав'ярню, що була у рідному місті

У Івано-Франківську переселенці з Херсона відкрили таку ж кав'ярню, що була у рідному місті
19 мая

Переселенці з Херсона у Івано-Франківську відкрили таку ж кав'ярню, що була у рідному місті. Свою історію подружжя Дудченків розповіло місцевому виданню "Репортер".

Херсонська кав'ярня Дудченків виросла з маленької точки. Потім було повноцінне кафе зі сніданками, де щомісяця продавалось по 300 кг кави.

А далі вже була кав'ярня.
З початком повномасштабного вторгнення Росії подружжя переїхало до Кривого Рогу.

Але неспокійно було й там і Дудченки поїхали далі - до Івано-Франківська. У ньому подружжя має добрих друзів та досвід відвідин до вторгнення.

Коли Дудченки приїхали до Івано-Франківська, то розуміли, що у них з собою лише попередній досвід відкриття та розвитку кав'ярні.

Тому вони відкрили заклад і у Івано-Франківську. У нього вклали гроші, що мали піти на весільну подорож. Мотивацією подружжя є бажання бути корисним і продовжувати свій шлях на новому місці.

Допомогли і допомагають Дудченкам їх друзі - Іван з Галича і його дружина Аня з Херсона.
Кав'ярня у Івано-Франківську вийшла трохи меншою, ніж у Херсоні.

Бариста Марія знайомиться з кожним гостем, аби підписати його іменем стаканчик і пропонує домашню випічку з фірмовою карамеллю.

Кава у «Prostir.coffee» особлива, бо херсонська і росте в кавунах. Це вигадана легенда для боротьби зі стереотипом, що Херсон - це лише кавуни й помідори.

Вона про те, що якось перші херсонські мореплавці поїхали в Ефіопію на закупку кави. Але того року був невдалий урожай, кави було замало і тому нею навантажили лише половину трюму.

Перевалочний пункт для мореплавців був у Туреччині. І там вони побачили кавуни, яких ще не було тоді в Україні. Корабель довантажили кавунами і потім він потрапив у шторм.

Через катаклізм у трюмі все перемішалося. Пізніше місцевий фермер виростив кавуни, розрізав і побачив, що насіння чимось схоже на зерна кави. Обсмажив, перемолов і залив окропом.

kava1

І так у Херсоні почали "добувати" каву з кавуна.
У кав'ярні лише один загальний стіл - аби клієнти знайомилися між собою.

На полицях серед кави, окремо, стоїть пляшка шампанського з лімітованої колекції 2017 року. Вона з виноробні, що в селі Веселе Херсонської області. Це шампанське чекає перемоги.

shamp1

Один з місцевих гостей кав'ярні сказав, що у нього є залишки коньяку «Херсон». Він і Дудченки домовилися, що після проголошення перемоги він прибіжить до кав'ярні з коньяком, і буде свято.

А поки кав'ярні Поліни та Костянтина з Херсона вже майже місяць.
Вона відкрилась 20 квітня 2022 року.

dud1

Раніше ми розповідали про волонтерський фонд громади міста Херсон «Захист».

Новости по теме
    Комментарии (0)

    Новости