У Херсонській області визначена «Краща ланка газодимозахисної служби»


30 сентября 2016 года.

28 вересня на базі тренувального полігону у м.Херсоні відбулися обласні змагання за звання «Краща ланка газодимозахисної служби» серед оперативно-рятувальних підрозділів області ім.М.Ф.Олейнікова.

Цей захід проводиться щорічно і вже став доброю традицією і носить ім'я людини, яка доклала багато зусиль для того, що ця служба розвивалася та вдосконалювалася.

Метою проведення такого роду змагань є підвищення рівня готовності до дій за призначенням та покращення професійної майстерності особового складу караулів, перевірка фактичного рівня теоретичних знань та практичних навичок газодимозахисників області. І це не випадково. Адже саме на цих спеціалістів покладена найважливіше завдання - рятування людей та евакуація майна на пожежі, розвідка та гасіння пожеж, забезпечення безпечних умов роботи для інших підрозділів, які прибувають на допомогу.

Вогнеборці, робота яких завжди пов'язана із ризиком для життя та здоров'я, постійно вдосконалюють свою професійну майстерність у цій галузі. Бо під час гасіння пожеж неодноразово виникали ситуації, коли рятувальникам доводилось працювати у приміщеннях будівель з високою температурою, токсичному середовищі, під час щільного задимлення, в підвалах чи спорудах зі складним плануванням, із загрозою вибухів та обвалів. Можливо для когось такі випробування здаються нездоланними, за межею можливостей, а для бійців служби ДСНС - це щоденна робота, що є невід'ємною складовою служби, покликаної приходити на допомогу в хвилину лиха.

Участь у змаганнях взяли 80 рятувальників з 17 підрозділів області, що мають газодимозахисну службу. Рятувальники показували свою вправність та швидкість у рятуванні потерпілого за допомогою рятувальної мотузки з 3-го поверху та оперативному розгортанні ланки ГДЗС. Окрім цього, ще й проходила перевірка теоретичних знань газодимозахисників.
Усі ці етапи рятувальники проводили в спеціальному одязі та апаратах захисту органів дихання, а це додаткові 17-19 кілограмів ваги.

Ще однією особливістю проведення даних змагань є те, що тут потрібні чіткі й злагоджені дії всієї команди. У випадку помилки хоча б одного із учасників команди судді нараховували додаткові штрафні бали.

Переможцями цьогорічних змагань стали газодимозахисники трьох Державних пожежно-рятувальних частин м.Херсона. Так, 1-е місце дісталося представникам 14-ї ДПРЧ по охороні Корабельного району м.Херсона, «срібло» - команді ГДЗС 20-ї ДПРЧ Суворовського району і третє місце почесно посіли професіонали 10-ї державної пожежно-рятувальної частини
Кращим учасникам змагань вручили грамоти та медалі, а команді-переможниці - перехідний кубок змагань.

 

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости