У Херсонській області витратили 253 млн грн на тести ВІЛ


25 июня 2019 года.

У Херсонській області протягом першого півріччя 2018 року через систему Прозорро придбали діагностичних матеріалів, що дозволяють провести 19 222 тестування на ВІЛ-інфекцію.

Під час дослідження фахівці Інституту аналітики і адвокації виявили, що 99% придбаних тестів - лабораторні. Основним замовником лабораторних тестів у регіоні став Херсонський обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом.

- Показник конкурентності закупівель в регіоні середній - 50 %, що свідчить про те, що половина замовників зацікавлена у заощадженні коштів під час проведення закупівель. Зазначимо, що єдиним замовником швидких тестів у регіоні стала Білозерська ЦРЛ, яка закупила 22 тест-системи. Також у регіоні зафіксували регулярні випадки публікації договору про закупівлю без специфікації. Саме цей факт не дає змоги зробити однозначні висновки про точні обсяги закупівель тест-систем, які протягом півріччя придбали лікарні області, - пояснила Олена Дмитренко, консультант напрямку моніторингу закупівель ІАА.

За поширеністю інфекції область знаходиться на п'ятому місці по Україні - 423,3 на 100 тис. населення. За січень-червень 2018 року в регіоні зареєстровано 121 нових випадків ВІЛ.

У фокусі дослідження знаходяться лише 12 регіонів України, в яких впроваджується програма PEPFAR, тобто області з найвищим рівнем поширеності ВІЛ-інфекції.

Зазначимо, що крім коштів місцевих бюджетів, існує ще щонайменше два джерела фінансування діагностики ВІЛ-інфекції: державний бюджет та кошти міжнародних організацій. Тому частина потреби у тестуванні, яка існує, може бути покрита саме за рахунок цих ресурсів.

Лікарі Всесвітньої організації охорони здоров'я рекомендують систематично проходити тестування на виявлення ВІЛ. Бажаючі можуть пройти тестування в сімейного лікаря.

Довідково: матеріал створений у рамках проекту "Thinktanrers in HealthLink" за фінансової підтримки БО "100 ВІДСОТКІВ ЖИТТЯ" в рамках реалізації проекту HealthLink: "Прискорення зусиль з протидії ВІЛ в Україні" за підтримки Агенства США з міжнародного розвитку (USAID)

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости