У Херсонській обласній прокуратурі обіцяють перевірити справи, щодо перешкоджання журналістам


2 июня 2021 года.

За останні два роки поліція Херсонщини внесла до ЄРДР та розслідувала десять кримінальних справ, потерпілими у яких були журналісти. Ще 3 справи «тягнуться» понад 3 роки.

Про це йшла мова на координаційній зустрічі керівництва Херсонської обласної прокуратури із регіональним представником Інституту масової інформації у Херсонській області.

Так, за словами начальника Управління нагляду за додержанням законів Національною поліцією України та органами, які ведуть боротьбу з організованою та транснаціональною злочинністю Олександра Литвиненка, протягом двох років слідчі Нацполіції розслідували справи не тільки у Херсоні, а і у Новій Каховці, Нововоронцовському та Каховському районах.

«Всього таких справ було тринадцять. Сім з них, наразі, досі розслідують. Три справи вже у суді і дві справи були закриті», - розповів він.

Окрім цього, по одній справі суд виніс оправдальний вирок людині, що нападала на журналіста.

Мова йде про напад на новокаховського журналіста Андрія Пилиповича. 11 листопада 2020 року Новокаховський міський суд Херсонської області виправдав чоловіка, обвинуваченого в погрозі вбивством і насильством щодо журналіста.

Суд апеляційної інстанції залишив це рішення в силі. Наразі Херсонська обласна прокуратура, не погодившись із таким вироком, готує касаційну скаргу по цій справі.

У судах наразі перебувають три справи, всі по ст. 171 ККУ. Дві з них стосуються одного і того ж епізоду - стрілянини у приміщенні газети Новий день. Наразі, за словами прокурора, ці дві справи будуть об'єднанні в одне провадження.

Серед справ, що досі розслідує поліція, найдовше це роблять із справою підпалу автомобіля місцевого активіста Романа Цвяха, що стався ще у березні 2017 року.

«Ми реагуємо на всі повідомлення та перевіряємо такі справи. Дуже часто є факти недопуску журналістів на якість офіційні заходи, або у приміщення установ. Дуже часто такі справи закривають, через те, що журналісти відмовляються від претензій», - каже Олександр Литвиненко.

У Генічську, до речі, кореспондент видання «Стопкор» Михайло Новосельцев не відмовився від претензій та вимагає покарати посадовці районного управління Держгеокадастру, які не надали йому відповіді на запити. До речі, справу в ЄРДР вносили за рішенням суду.

Ще про одну справу, щодо погроз журналісту Олегу Батуріну, у прокуратурі... не знають. Ще у 2019 році депутат облради Павло Філіпчук погрожував журналісту, але поліція закрила провадження, про зо Олега Батуріна не повідомили. Про це представник ІМІ у Херсонській області дізнався під час зустрічі із керівництвом поліції. Пізніше суд скасував постанову про закриття справи.

У Херсонській обласній прокуратурі пообіцяли дослідити цю справу та поінформувати про результати. Окрім цього, в облпрокуратурі обіцяють і надалі тримати на контролі справи щодо перешкоджання журналістам.

 

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости