У херсонській бібліотеці-філії №13 вшанували пам'ять жертв голокосту

У херсонській бібліотеці-філії №13 вшанували пам'ять жертв голокосту
28 / 01 / 2016

Голокост - масове знищення нацистами єврейського населення Європи (у приблизному перекладі з грецької це слово означає «всеспалення», інше значення - катастрофа).
60 відсотків єврейського населення Європи піддалися систематичним переслідуванням і знищенню в Німеччині і на захоплених нею територіях в 1933-1945 роках.

«Руїни пам'яті» - під такою назвою 27 січня пройшов вечір-реквієм в читальному залі бібліотеки-філії №13. На вечір-реквієм було запрошено, зокрема, учнів школи-інтернату для дітей з вадами слуху. 

Дату 27 січня обрали не випадково. Саме цього дня у 1945 році війська Першого українського фронту під керівництвом маршала Конєва визволили найбільший з гітлерівських концтаборів, Освенцим (Аушвіц-Біркнау), через який пройшли, як свідчать документи Нюрнберзького трибуналу, 2,5 мільйона людей, 90 відсотків з яких були євреї.  До 27 січня (дня звільнення) в таборі залишалося всього 7 тисяч в'язнів. Десятьма днями раніше війська СС вивезли з табору більше 60 тисяч виснажених людей, десятки тисяч з них загинули під час цього «маршу смерті».

Новости по теме
    Комментарии (0)

    Новости