У Херсоні з'явилися білборди "Стереотипи пригнічують. Час звільнитися"

У Херсоні з'явилися білборди
2 ноября 2018 года.

Запорізький обласний благодійний фонд «Гендер Зед» розпочав інформаційну кампанію #ЗламайСтереотипи. Вона покликана протидіяти гендерній нерівності.

Так, у Херсоні, Кропивницькому, Вінниці, Полтаві та Запоріжжі були розміщені білборди, на яких зображені риси, що вважаються притаманними суто чоловікам або суто жінкам. Також присутній напис «Стереотипи пригнічують. Час звільнитися». Соціальна реклама має на меті привернути увагу українців та українок до проблеми гендерної нерівності. 

Існує міф, що в Україні проблема гендерної нерівності та сексизму надумана, отже, не варта уваги. Проте статистика свідчить про інше: українки заробляють на 27% менше від чоловіків, хоча працюють на годину більше. Згідно з даними Світового банку, у гендерному питанні наша країна зараз на 69 місці - і продовжує падати у рейтингу. Високий рівень домашнього насильства, жертвами якого стають переважно жінки, відсутність жінок у владі, стереотипізація жінки як «берегині» та «господарки» - все це характеризує Україну як державу, що досить сильно відстає від цивілізованого світу у подоланні гендерної нерівності.
Втім, незважаючи на доступність цих даних, соціологічні опитування доводять, що половина українського суспільства досі не чула про дискримінацію за ознакою статі. Організатори кампанії вважають, що чим швидше суспільство усвідомить те, що проблема існує - тим швидше ми прийдемо до її вирішення.

«Коли ми говоримо про негативні та руйнівні наслідки гендерної стереотипізації, то заздалегідь визначені ролі перестають ламати нам життя. Ролі, що раніше були для людства кайданками. І є такими до сих пір. Наприклад, стереотип, що «справжній» чоловік у сім'ї повинен заробляти, а «справжня» жінка посвятити життя хатній роботі і виховуванню дітей - шкідливий для всіх, адже не дозволяє вийти за рамки. Ми хочемо, аби суспільство звернуло увагу на проблему гендерних стереотипів, почало усвідомлювати і діяти», ¬- пояснила мету кампанії гендерна експертка, голова правління громадської організації «Вісь» Світлана Дубина.

«Наша соціальна кампанія не випадково почалася саме у листопаді. Адже у цьому місяці починається всеукраїнська акція «16 днів проти гендерного насильства». В багатьох містах світу розповідатимуть українцям про цю проблему. З кожним роком про неї дізнається все більше людей, але, на жаль, ми досі не бачимо системних змін. Сексизм та дискримінація відчувається на всіх рівнях - від побутового до законодавчого. За інформацію Мінсоцполітики, за минулий рік поліція зареєструвала 60 тисяч заяв про домашнє насильство. Сотні випадів закінчилися смертями. І це лише статистика про фізичне насилля. Але ж не варто забувати, що існує також сексуальне, економічне, психологічне насильство та злочини над жінками на окупованих територіях, а також у Збройних силах. Це факти, з якими не можна миритися», - зазначив Ростислав Мілевськии?, директор фонду «Гендер Зед».

У разі виникнення запитань звертайтеся за телефоном: 066-457-17-80 або електронною поштою: kalinin.genderz@gmail.com (Дмитро).

Новости по теме
    Комментарии (0)

    Новости