У Херсоні завершився спільний пілотний проєкт компанії «Київстар» та Херсонводоканалу


15 января 2021 года.

У Херсоні завершився спільний пілотний проєкт компанії «Київстар» та Херсонводоканалу «Розумний» облік».

У квітні минулого року Київстар і Херсонводоканал запустили спільний проєкт в тестовому режимі smart metering на базі технології NB-IoT, який дозволив вести автоматизований збір, облік і обробку даних з лічильників води в багатоквартирних будинках міста Херсона.

У рамках проєкту в 12 багатоквартирних будинках Херсона були встановлені «розумні» водоміри нового зразка з модемами, які працюють на технології NB-IoT.

«Розумне» устаткування збирає дані про обсяг споживання води в заданий час і передає на обробку на сервер компанії. Для роботи пристроїв використовується окрема VPN-мережа Київстар.

Smart metering дозволяє не тільки автоматизувати процес збору даних, їх обробку і управління, а й автоматично виявляти аварії на мережі з системою оповіщення. Завдяки технології NB-IoT, модеми на одному заряді батареї можуть працювати від 7 до 10 років.

За словами директора Херсонводаканалу Михайло Чемериса, підприємство готове вже до реалізації повномасштабного проєкту - встановлення будинкових водомірних вузлів з дистанційним передаванням даних у всіх 1700 багатоквартирних будинках міста. Це буде зроблено одразу, як законодавчо будуть визначені можливі джерела фінансування.

«Успішна реалізація першого проєкту сприятиме розвитку міської інфраструктури та підвищенню комфортності проживання херсонців», - зауважив він.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости