28 листопада в обласній державній адміністрації відбувся тренінг на тему: «Розробка енергоефективних проектів у багатоквартирних будинках» з метою впровадження енергоефективних заходів у багатоквартирних будинках області за сприяння Департаменту житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу обласної державної адміністрації. Про це повідомляє прес-служба ОДА.
Такий тренінг проводився у рамках реалізації в Україні проекту компанії «Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ) ГмбХ» за дорученням Федерального міністерства довкілля, охорони природи, будівництва та безпеки ядерних реакторів Німеччини (ВМUВ).
У заході взяли участь голови ОСББ Херсона та Нової Каховки, які під керівництвом тренера – консультанта проекту «Створення енергетичних агентств в Україні», експерту з інституціональних та політичних питань у сфері енергоефективності IC consulented Віталія Шаповаленка ознайомилися з впровадженням енергоефективних проектів у багатоквартирних будинках.
Перед початком роботи із вступним словом до учасників тренінгу звернувся заступник директора Департаменту житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу обласної державної адміністрації Віктор Россолов.
Він зазначив про пріоритет напрямку розвитку енергоефективності в області та побажав учасникам тренінгу за результатами його проведення активно включатися у впровадження енергоефективних заходів у багатоквартирних житлових будинках міст Херсонщини.
Віталій Шаповаленко, в свою чергу, в ході роботи порушив питання щодо змісту й основних етапів проекту підвищення енергоефективності, розробки необхідної проектної документації, виконання будівельних робіт тощо.
Не обійшли увагою і питання пошуку джерел фінансування таких заходів, особливостей визначення виконавців робіт з реалізації енергоефективних проектів та видів договорів, які застосовуються під час реалізації проектів.
«Останнім часом люди самостійно вирішують питання теплозбереження у власних домівках, але такі заходи, як зовнішнє утеплення стін, не впливають на скорочення використання додаткових електроресурсів. Тут дієвим може бути лише впровадження програм енергоефективності», – зауважив Віталій Шаповалов.
Тож гості тренінгу детально розглянули питання розробки енергоефективних проектів у багатоквартирних будинках і стали учасниками практичних занять, під час яких розглянули приклади збору вихідних даних для розрахункового визначення енергоспоживання будинку, визначення потенціалу енергозбереження і спрощеного розрахунку приблизної вартості проекту з підвищення енергоефективності багатоквартирного будинку.