Сьогодні, 27 грудня, в обласній державній адміністрації відбулася нарада з питань розвитку зрошення Херсонщини за участі голови Державного агентства водних ресурсів України Ірини Овчаренко, керівництва обласної державної адміністрації та обласної ради.
Під час наради обговорили питання щодо Стратегії відновлення роботи та розвитку зрошувальних систем на півдні України та нових підходів Держводагентства до збалансованого управління водними ресурсами.
Ірина Овчаренко поінформувала присутніх сільгоспвиробників і фермерів Херсонщини щодо законодавчих нововведень у системі водного господарства України, а також особливу увагу звернула на процесі побудови дамби на Північно-Кримському каналі у Херсонській області.
«Завершення будівництва в цьому році не є можливим з урахуванням сезонних і фінансових складностей. Однак до наступного поливного сезону споруда буде функціонально готова. Тож питання зрошення Чаплинського й Каланчацького районів буде вирішене у будь-якому випадку», – зазначила Ірина Овчаренко.
Окрім цього, вона поінформувала присутніх про те, що Каховська зрошувальна система буде реорганізована в асоціацію, яка братиме участь в управлінні діяльністю водокористувачів.
Очільниця Державного агентства водних ресурсів України щиро подякувала голові обласної державної адміністрації за ініціативність у розвитку меліорації Півдня України, зокрема Херсонщини.
Було зазначено, що незабаром діяльність Державного агентства водних ресурсів України в регіонах реалізуватиметься за басейновим принципом управління, де як основна одиниця управління, виступає територія річкового басейну.
З цього приводу голова облдержадміністрації зазначив:
«Ефективність басейнового управління полягає у створенні та забезпеченні функціонування такого фінансового механізму, який би гарантував безпосередній зв’язок між платою за водокористування і фінансуванням пріоритетних водоохоронних заходів у межах басейну».
Він також підкреслив, що завдяки реконструкції дамби й оновленню роботи системи водних ресурсів в області взагалі буде змога збільшити кількість зрошуваних територій Херсонщини з 300 тис. га до 500.
Присутні ставили багато запитань до головуючих, які стосувалися реалізації власної діяльності, оформлення землі під водопостачальні комунікації тощо.
Директор Департаменту агропромислового розвитку Олександр Паливода звернувся до учасників наради й звернув увагу на те, що для реалізації фермерської діяльності вкрай важливе створення і подання інвестиційних проектів на базі проектів будівництва. Тож Департамент чекає на пропозиції аграріїв області й готовий супроводжувати їх у процесі реалізації.