29 листопада на третій черзі ТРЦ Фабрика (вул. Залаегерсег, 18) о 10.00 відбудеться відкриття виставки «Річ у тім 2.0».
«Річ у тім 2.0» – це соціальна ініціатива, в межах якої проходить виставка та онлайн-відеокампанія, де представлені 16 предметів, пов’язаних з реальними випадками домашнього насильства. Цьогоріч створено відеоролики за участю відомих особистостей: акторів/-ок, ведучих, музикантів, вчених та спортсменів, які озвучили реальні історії постраждалих від домашнього насильства.
Назва “Річ у тім 2.0” – це гра слів та мовний зворот для пояснення проблематики насильства: “річ у тім, що домашнє насильство ближче, ніж здається”, “річ у тім, що люди, що пережили насильство, бояться про це говорити”, “річ у тім, що насильники не вважають себе насильниками” тощо.
На виставці будуть представлені картини, на яких зображені відомі діячі з предметами, які мали місце в реальних подіях та пов’язані з домашнім насильством.
На кожній картині є посилання на відеоісторії, де відомі українці та українки розказують історію домашнього насильства та показують предмет, який його репрезентує.
Окремий онлайн-портал, який знаходиться за посиланням: richutim2021.rozivykolo.org. На сайті зібрано усі історії, а також міститься інформація для постраждалих та контакти допомоги.
Організаторами виставки стали:
Міністерство внутрішніх справ України
Міністерство соціальної політики України
Фонд ООН в галузі народонаселення (UNFPA) в Україні
Офіс Віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції
Херсонська міська рада
Відомо, що насильство щодо жінок та дівчат – одне з найпоширеніших порушень прав людини у світі. Кожна п’ята жінка в Україні протягом життя зазнала фізичного та/або сексуального насильства. Також, за дослідженнями та опитуваннями UNFPA Україна, кожен четвертий українець допускає, що фізичне насильство можна виправдати, а половина населення не розуміє, що таке економічне та психологічне насильство. Велика роль у розв’язанні проблеми домашнього насильства належить просвітницько-інформаційній роботі.