У Херсоні школярка стала жертвою політичних інтриг


28 сентября 2017 года.

Наприкінці минулого тижня у Фейсбуці почався скандал через те, що в Антонівській школі №21 вчитель фізкультури начебто вдарив ученицю. Дійшло навіть до втручання поліції, відомості зареєстрували в ЄРДР. Втім, кримінальне провадження, схоже за все, закриють, бо справа шита білими нитками.

Он-лайн трансляція у школі - неповнолітніх знімали без дозволу

Судіть самі, все почалося з онлайн-трансляції мешканки Антонівки Тетяни Докучаєвої. У соціальних мережах жінка називає себе Алісою Рувинською. Так от минулої п'ятниці, вже під кінець робочого дня, білявка із двома заплетеними косами та чоловік з фотоапаратом, представившись журналістами, увірвалися до школи. Жінка поводила себе досить емоційно і буквально з порогу почала скандалити з педагогами, які вже виходили із закладу. Це й була Тетяна Докучаєва, яка пояснила - вона тут, бо збирається захистити школярку, яку побили. Сама дівчинка теж виявилася поряд, побитою вона не виглядала. Тим часом блондинка почала допит: то розповідай, як Карен тебе вдарив? Карен Тонеян - вчитель фізичної культури у цій школі, а ще, кажуть, що на ньому тримається дитячий спорт в Антонівці і що в селищі він людина авторитетна, в гарному розумінні. Сама школярка запевняє, вчитель підняв на неї руку після того, як вона обізвала його «додіком».

Зйомка «інтерв'ю» з, так би мовити, жертвою педагога-садиста, відбувається у шкільному коридорі. Так-так, виходить, можна ось так просто будь-кому, з камерою, «завалитися» до будівлі закладу, де навчаються сотні дітей, і робити там все, що заманеться, наприклад, без дозволу знімати всіх, хто трапиться на шляху, зокрема неповнолітніх. І все це в онлайн! Згодом із сусіднього класу визирають декілька хлопчаків - «Це все неправда! Вона все вигадала, не було такого!». Але до уваги слова дітей не беруть, допит продовжується.

За скандалом стоїть одіозний Ігор Семенчев

У цей час під постом у «Фейсбуці», через який і йде трансляція, з'являються коментарі глядачів. Хтось вражений тим, що відбувається, а хтось, очевидно, з мешканців Антонівки, пише, що ця школярка визнана фантазерка, мовляв, вірити їй не можна. Потім до групи «інтерв'юєрів» підходить педагог, як пізніше з'ясувалося, це завуч школи. Вона запрошує всіх до класу, поспілкуватися. Представниця адміністрації навчального закладу просить вимкнути камеру, оскільки поряд знаходиться учениця, а знімати неповнолітніх без згоди батьків або вчителя заборонено законом, тим більше, що на даний момент у школі №21 відсутній психолог, який би міг бути присутнім під час даного діалогу. Але цей факт залишається непоміченим учасниками процесу. Чоловік продовжує знімати запитання, які ставить блондинка.

Саме спілкування, так зване «інтерв'ю», виглядає безглуздим, бо на місці немає ані фізрука, якого звинувачують у побитті школярки, ані батьків дівчинки, ані директора школи. «Какой смысл ей врать?» - це і є головний аргумент Тетяни Докучаєвої, яка з часом зізнається, що ніякий вона не журналіст, а просто активістка, представляє громадську організацію «Місто». До речі, свого часу останню, як передвиборчий проект, заснував діючий голова Антонівської селищної ради, одіозний Ігор Семенчев. І тут вже стає зрозуміло, до чого тут «інтерв'ю» про вчителя-садиста...

У школі не відмовчуються - організували публічне обговорення

Керівництво Антонівської школи №21 вирішило в ситуації з так би мовити побиттям учениці не відмовчуватися. На понеділок, 25 вересня, у навчальному закладі влаштували публічне обговорення з даного питання. Захід виявився людним, крім педагогічного колективу та батьківського активу на нього прибули активісти, але чомусь лише наближені до оточення «інтерв'юерів» та самого селищного голови. Конструктивного діалогу не вийшло - активісти кричали - «да у вас в школе беспредел», приплітаючи якісь інші звинувачення колективу, у тому, що не дивиться за дітьми, а батьки та вчителі обурювалися наспіх склепаними версіями, а також те, що вчителів школи обізвали зміїним кодлом. «Царство кишит змеями, которых нужно немелденно вытравливать, наводить порядок и наказывать виновных... Огонь, батарея! Огонь!» - написали учасники «шкільного інтерв'ю» у «Фейсбук».

На шкільному подвір'ї виник справжній базар

На шкільному ж подвір'ї виник справжній базар. Дійшло до того, що в бік Тетяни Докучаєвої посипалися звинувачення, люди зробили висновок, що, мовляв, вона, маючи диплом про педагогічну освіту, сама прагне зайняти місце директора у даному навчальному закладі, через це і розкручує скандал із побиттям дівчинки, якого насправді не було. Сама білявка лишень похлопала неприродньо довгими віями - «Что вы, что вы, директором я быть не хочу...».

Можливо, у мешканки Антонівки і немає амбіцій щодо головного шкільного крісла, всетаки для керування навчальним закладом необхідний солідний педагогічний досвід, а у жіночки, як не крути, його нема. Але тим не менш, не минуло і доби, як із «Фейсбуку» начисто зникли всі відеозаписи з місця зустрічі в Антонівській школі, які, до речі, вели й виставляли на своїх сторінках друзі самої блондинки. Певно, на них виявилося багато не вигідного для самої Тетяни Докучаєвої, яка опинилася в епіцентрі скандалу, про саму «побиту» дівчинку всі вже наче й забули?

Ввечері того ж дня зустріч у закладі на власній сторінці у «Фейсбук» прокоментувала директор Антонівської школи №21 Галина Лугова:

«Важкий день сьогодні видався в школі... Із самого рання багацько активістів ГО, преси, депутатів райрад... Всіх цікавила ситуація нібито побиття дівчинки вчителем фізкультури. Запросили всіх на 16.00 прийшли всі, а також вийшов увесь педколектив і батьківська громадськість. На сьогоднішній день відповідно заяви дівчинки щодо побиття створено комісію стосовно вивчення ситуації. Відповідно до чинного законодавства маємо 30 днів для з'ясування справи по суті. Щиро вдячна вчителям, батькам за підтримку! Шкода, що діти стають джерелом маніпуляцій дорослих і ніхто окрім ініціаторів цієї події не замислюється над наслідками...».

Підлітка ніхто не бив, але конфліктна ситуація була

Також, як стало відомо із джерел, близьких до адміністрації школи, вже підготовлене звернення до Антонівської селищної ради про необхідність взяття під опіку родини дівчинки, яка фігурує у скандалі. Сім'я багатодітна і вважається такою, що потрапила у складні життєві обставини, дана дитина систематично прогулює уроки. А на сьогоднішній день у службі у справах дітей Дніпровської районної ради знаходиться подання, в якому адміністрація навчального закладу просить розглянути питання про доцільність постановки на облік дітей даної сім'ї, як таких, що потрапили у важкі життєві умови та допомогти повернути ученицю до навчання.

За словами педагогів, які з відомих причин побажали залишатися інкогніто, підлітка ніхто не бив, але конфліктна ситуація була. У п'ятницю зранку, під час перерви, одразу після прогулу даною ученицею уроку, фізрук Карен Тонеян побачив її в коридорі і запросив до вчительської кімнати, де на той момент перебували не менше п'яти педагогів, зокрема класний керівник дитини. Вчитель заявив про те, що треба врешті-решт вирішувати питання зі школяркою, яка постійно прогулює навчання, а коли приходить до школи, грубіянить учням та педагогам. Реакція учениці виявилася бурхливою. Дівчинка почала кричати, попередивши, що вона їм тут зараз влаштує, зараз сюди прибуть журналісти і поліція і тоді всі побачать, що буде!

Цікаво, що даний скандал, як би його не розкручували, не виходить за межі самої Антонівки. Ним поки що не зацікавився жоден місцевий, не те що вже центральний телеканал. Зате ситуацію активно мусують декілька користувачів мережі «Фейсбук», це самі учасники «інтерв'ю» та їхня група підтримки.

Навіщо їм все це потрібно?

На справді «а ларчик просто открывался». Головна фігурантка історії з побиттям, яке поки що не побиття, Тетяна Докучаєва, вона ж Аліса Рувинська, є цивільного дружиною Антонівського селищного голови Ігоря Семенчева. Останньому не дають спокою амбіції сісти у мерське крісло і, подейкують, він вкотре балатуватиметься на посаду Херсонського міського голови.

Школа №21 один з найголовніших закладів у селищі, вчителі завжди буди цінним електоратом, оскільки є поважними, впливовими людьми у будь-якій місцевості, до яких прислуховується населення. При цьому у пана Семенчева зуб особисто на директорку школи. Під час останніх виборів на одній і тій самій дільниці, йдеться про Антонівку, Галина Лугова, яка пройшла депутатом до Херсонської міської ради, набрала майже таку ж кількість голосів, як Ігор Семенчев, який на той момент тільки повернувся з Молдови (туди він втікав через порушення кримінальної справи за хабарництво у відношенні нього) і був обраний селищним головою Антонівки. Певно, пан Семенчев побачив в особі директора школи лідера, а в Автонівці він має бути он.

З того часу оточення селищного очільника намагається всіма правдами й неправдами прибрати з посади директора Антонівської школи, звинувачуючи її у всіх смертних гріхах. Хоча немалий шлейф оборудок тягнеться за самою парочкою Семенчев-Докучаєва. Зокрема, навесні минулого року інформаційне видання «Міст» повідомило про те, що фірмі Тетяни Докучаєвої було виділено понад три мільйони гривень з бюджету Антонівської селищної ради на прибирання сміття, викос трави та полагодження вуличної електромережі. А вже влітку цього ж року те ж саме підприємство отримало ще понад півмільйони гривень на ті ж цілі...

Інформацію журналісти отримали із реєстру відкритих даних про використання публічних заходів. Певно, на весь Херсон не знайшлося іншого підрядника, який би міг обслуговувати Антонівку? Та й навіщо його шукати, якщо все в сім'ю, все в неї, рідну? Що ж до самої пані Докучаєвої, та запам'яталася ще й активним захистом одіозного Володимира Сальдо. Жінка мало не грудьми намагалася прикрити екс нардепа та колишнього міського голову Херсона від гніву активістів, які тривалий час не пускали його до будівлі Херсонської міськради, де відбувалася сесія. Такою була відповідь херсонців на участь Сальдо у ток-шоу на російському телеканалі у той час, коли на Майдані в Києві розстрілювали патріотів...

Тепер же до «добрих прав» активної блондинки додався «захист побитої дівчинки» у школі в Антонівці, хоча захищати дитину слід не від вчителів, а від політиканів, для яких «за добридень» використати в інтригах підлітка з проблемної родини.

Іван Тихий 

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости