У Херсоні обговорили зміни до містобудівного законодавства. Для цього керівники органів держархбудконтролю у місті та області провели семінар-нараду із суб’єктами містобудування.
Як зазначив в.о.начальника управління ДАБІ в Херсонській області Владилав Вакуленко, на сьогоднішній день відбулись зміни в містобудівному законодавстві, які торкнулись як базових містобудівних законах, так і в державних будівельних нормах.
Наказ Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 03 липня 2018 року № 158 затвердив порядок проведення технічного обстеження і прийняття в експлуатацію самобудов. Серед них – приватні, садові та дачні будинки, господарські будівлі, споруди сільськогосподарського призначення з незначним класом наслідків (СС1), збудовані на земельних ділянках відповідно до цільового призначення.
Амністування нерухомості здійснюють органи державного архітектурно-будівельного контролю. Зокрема, територіальні підрозділи ДАБІ та 100 новоутворених інспекцій при органах місцевого самоуправління.
Для легалізації самочинно збудованої нерухомості необхідні такі документи:
1)заява про прийняття об’єкта в експлуатацію (у разі наявності співвласників земельної ділянки/зазначеного об’єкта, вони її також підписують),
2)один примірник заповненої декларації про готовність об’єкта до експлуатації,
3)звіт про проведення технічного обстеження (крім випадків, передбачених пунктом 5 розділу ІІ Порядку),
4)засвідчені в установленому порядку копії:
документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкоювідповідного цільового призначення, на якій розміщено об’єкт;
5)технічного паспорта з відміткою про можливість розміщення та надійної і безпечної експлуатації об’єкта (з відміткою у випадках, передбачених пунктом 5 розділу II Порядку). При цьому, технічні паспорти, складені до набрання чинності цим Порядком, подаються за умови проставлення в них відповідної відмітки про проведення їх технічного обстеження.
6)погодження від місцевого органу містобудування та архітектури місця розташування об’єкта.
“Наша мета сьогодні – відійти від минулих штампів і стандартів, коли ДАБІ вважали закритим та недоступним органом влади. Сьогодні ми стаємо, у першу чергу, адміністративно-консультативним партнером учасників будівельного ринку, який готовий обговорювати і вирішувати наявні проблеми”, – зазначив Владислав Вакуленко.