У Херсоні пройшов марш за ратифікацію Стамбульської конвенції

У Херсоні пройшов марш за ратифікацію Стамбульської конвенції
8 марта 2017 года.

Сьогодні, 8 березня, о 13:45 із площі Свободи стартував марш за ратифікацію Стамбульської конвенції. Громадські активісти і активістки пройшли проспектом Ушакова з гаслами в підтримку боротьби за права жінок та проти домашнього насилля.

Окрім цього, сьогодні о 15:30 в Арт-хабі по вул. Гімназичній 30А відбудеться лекція "Історія фемінізму в Україні".

Довідка. Стамбульська конвенція та міжнародні зобов'язання України

У 1990-х роках Рада Європи посилила увагу щодо проблем гендерно обумовленого насильства. У 2005 році прийнято План дій, який став поштовхом для запуску європейської кампанії щодо протидії домашньому насиллю. Дослідження Ради Європи показали, що національне законодавство в країнах-членах часто має низку прогалин і не виконується, а кількість служб та консультаційних центрів допомоги не відповідає потребам постраждалих. Результатом копіткої праці стало затвердження тексту конвенції, яку відкрили для підписання в Стамбулі в 2011 році.

Стамбульська Конвенція Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу є революційним документом міжнародного права. Конвенція пропонує комплексний підхід протидії домашньому та гендерно обумовленому насиллю. А відповідальними за її реалізацію визначаються не лише державні органи, а також громадянське суспільство, недержавні установи та медіа.

Стамбульська конвенція наголошує на тому, що обов'язком кожної демократичної європейської держави є повністю викорінити насилля в усіх його формах, а також створити систему запобігання насильству над жінками та належного покарання винних.

Конвенція набула чинності з 1 серпня 2014 року після її ратифікації 10 державами. Попри те, що Україна підписала конвенцію ще у 2011 році, до сих пір документ так і не спромоглися ратифікувати.

 

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости