У Херсоні пройде каналізаційна конференція


12 / 06 / 2018

13 червня в місті Херсон пройде міжнародна конференція, присвячена впровадженню на Херсонщині сучасних технологій водовідведення та локального очищення стічних вод. Її організаторами виступають Українсько-литовська та Литовсько-українська ділові ради за активної участі УСПП та Херсонської ОДА.

До роботи долучаться представники наукових кіл обох країн, комунальники, підприємці тощо. Запланована участь керівництва Херсонської ОДА, мера Херсона Володимира Миколаєнка, президента УСПП Анатолія Кінаха, президента Асоціації інженерної екології Литви Рімантаса Будріса та ін.

Обговорюватимуться питання екологічного стану регіону, проблеми водопостачання та водоочищення. Про низьку якість питної води у Херсоні та області знають усі мешканці, адже 80% її не придатна до вживання (якщо проаналізувати її за рекомендованими ВООЗ 95 показниками). Зношеність водопровідної мережі призводить до вторинного забруднення, потрапляння стічних вод у водойми, а для її модернізації потрібні неабиякі капіталовкладення.

Литовські партнери пропонують унікальні системи локального очищення стічних вод - для їх установки не потрібно модернізувати комунальні мережі, а отже - витрачати шалені кошти з бюджету, яких немає. За даними підприємств, що освоїли дані технології - економія коштів на утилізацію сягає 60%.

Низка районів Херсонщини звернулась до УСПП з проханням сприяти залученню інвестиційних коштів для реалізації інноваційних проектів із водовідведення та очищення. Нагадаємо, рік тому відповідний литовський грант за ініціативи УСПП був виділений для районної лікарні в м.Доброслав (Одещина). Зокрема, на зовнішню допомогу наразі очікує смт. Лазурне, керівництво якого відзначає, що через зношеність систем водовідведення в селищі санітарно-епідеміологічна ситуація є загрозливою для мешканців та відпочиваючих (70 тис. за сезон).

УСПП також організовує перемовини литовських інвесторів (Solar Group) та місцевої влади щодо спорудження сонячних електростанцій в регіоні, які мають вирішувати 2 завдання: зменшити рівень інсоляції (кількість сонячних променів) для с/г угідь та забезпечити область додатковим джерелами енергії. За розрахунками спеціалістів, це дозволить в 6 раз зменшити потребу води для рослин та забезпечуватиме, відтак, кращий врожай.

Захід проходитиме в рамках проекту «Розвиток міжнародного торгового потенціалу малих і середніх підприємств України», який фінансується МЗС Литви, Програмою розвитку співробітництва Східного партнерства ЄС.

Семінар в Херсоні розпочнеться 13 червня о 15.00 в приміщенні ОДА (площа Свободи, 1).

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости