У Херсоні презентували книгу "Світло та тіні" Першої республіки: Литовська держава у 1918-1940 роках"


17 мая 2018 года.

У міській раді презентували книгу "Світло та тіні" Першої республіки: Литовська держава у 1918-1940 роках".

Її автор - Артем Петрик - кандидат історичних наук, викладач кафедри філософії та соціально-гуманітарних наук Херсонського державного університету. Він займається дослідженнями у царині історії української державності ХХ століття, історії Першої Литовської республіки (1918-1940 рр.) та україно-литовських відносин у цей період.

"Книга присвячена литовському державному ренесансу, - відзначає Артем Петрик. - Багато в чому литовська історія перекликається з українською. І українці, і литовці змогли зберегти свою ідентичність. Ця історія про те, що лише сильна духом держава здатна вистояти. У свій час литовці повірили у власну незалежність попри заборону говорити рідною мовою, попри радянську пропаганду".

За словами автора, значна частина книги присвячена людині, без якої б Литовська республіка не відбулась - Антанасу Сметоні. Його слова "Литва - це не географічне, не політичне поняття. Литва - це є свобода" стали гаслом боротьби за незалежність.


Невід'ємною частиною книги став опис стосунків України та Литви. Адже Литва була у свій час чи не єдиною країною у світі, яка підтримувала український національний рух. Майже одночасно в Україні та Литві почалися процеси реставрації державності, які в обох країнах беруть свій початок від часів діяльності української Центральної Ради.

"Хотілось би подякувати міському голові Володимиру Миколаєнку, депутатам Херсонської міської ради, Почесному консулу Литовської республіки у Херсонській області Віктору Попову, Культурному центру "Україна-Литва" в особі його керівника Наталії Бамбірайте. Саме завдяки такій співпраці книга побачила світ", - відзначає Артем Петрик.

У свою чергу, Володимир Миколаєнко висловив подяку авторові за популяризацію історії: "Дуже приємно, що наші земляки, молоді історики сьогодні роблять такі великі справи. Описана у книзі "Світло та тіні" Литовської республіки" історія про те, як невеличка держава змогла відстояти сво незалежність є гарним прикладом для України сьогодні.

Загалом видано 300 примірників книги. Розповсюджується вона безкоштовно.

Теги: книга
Новости по теме
Комментарии (0)

Новости