У Херсоні підбили підсумки проекту з подолання проблем внутрішньо переміщених осіб

У Херсоні підбили підсумки проекту з подолання проблем внутрішньо переміщених осіб
28 июля 2017 года.

Підбито підсумки проекту "Активізація громади Херсона для подолання проблем внутрішньо переміщених осіб", який реалізувався з травня 2015 до липня 2017 року.

"Херсон почав приймати переселенців з тимчасово окупованого Криму з березня 2014 року, а з травня - з Донецької та Луганської областей. І вже на кінець вересня в місті зареєстрували 3200 осіб, - зазначає Антон Єфанов, - Для вирішення проблемних питань людей було оперативно створено Координаційний центр, до складу працівників якого увійшла майже половина внутрішньо переміщених осіб. Також було організовано безоплатне гаряче харчування, забезпечено позачергове зарахування дітей до дитсадків та шкіл, передбачено грошову допомогу, безоплатне стоматологічне лікування. У жовтні 2014 року управління соціальної політики, Херсонський міський центр об'єдналися з ГО "Фундація сприяння громадянської активності" та Центром суспільних програм для участі у проекті ЄС з підтримки громад, які опинилися під впливом конфлікту в Україні".

У рамках проекту було відремонтовано 4 гуртожитки (112 кімнат) загальною площею більше 3 тис.кв.м. Це житло більш ніж для 500 осіб із числа вимушених переселенців.

Першочергово ордери на безкоштовне поселення надавали багатодітним сім'ям, а також тим, у складі яких є люди з особливими потребами, матерям-одиначкам, родинам із категорійним статусом.

Гуртожитки облаштовано душовими, яких до проведення ремонту на поверхах не було, кухні - водонагрівачами, електричними плитами та кухонними меблями. Також проведено заміну всіх внутрішніх комунікацій та встановлено прибори обліку. У кімнатах встановлено меблі -ліжка, тумбочки, стільці, столи та шафи для одягу.
До бюджету проекту не увійшла закупівля пральних машин та холодильників. Їх та більше тисячі гігієнічних наборів придбали за кошти міського бюджету.

"На цьому робота, звісно ж, не завершується. Херсонський міський гуманітарний центр по роботі з внутрішньо переміщеними особами продовжує працювати, розширювати категорії отримувачів послуг (сім'ї мобілізованих, сім'ї у складних життєвих обставинах та інші). Ми надалі залучатимемо переселенців до соціальних заходів, тренінгів,навчань. У планах - встановлення дитячих майданчиків біля відремонтованих гуртожитків по вул.Комкова", - додає начальник управління соціальної політики Олена Рузгіс.

Також вона розповіла про майбутню співпрацю з міжнародними інституціями та участь у Всеукраїнській ініціативі "Міста солідарності".

Теги: ВПО, житло
Новости по теме
Комментарии (0)

Новости