У Херсоні обговорювали закупку соціальних послуг для людей з ВІЛ


4 августа 2016 года.

У Херсоні пройшов дводенний семінар за участю представників управління соціальної політики міської ради та державних і недержавних центрів соціального захисту, присвячений питанню соцзамовлення у сфері надання послуг людям з ВІЛ.

Про те, як проходитиме закупівля соціальних послуг за бюджетні кошти у Херсоні розповіла Олена Нечосіна, консультант пілотного проекту USAID «Реформа ВІЛ-послуг в дії», якийу містіреалізовує громадська організація «Асоціація 21 століття»,співпрацюючи з департаментом охорони здоров'я обласної державної адміністрації та управлінням охорони здоров'я Херсонської міської ради.

Соціальне замовлення, згідно чинного законодавства, - закупівля соціальних послуг за бюджетні кошти органом влади і контроль за їх наданням.

Олена Нечосіна відзначає, що соцзамовлення - альтернатива утримання медичних закладів, при якій можливо ефективно прорахувати, скільки коштує послуга, що в неї входить, визначити її вартість і власне запропонувати її на конкурс, аби визначити найкращого виконавця.«Соцзамовлення має впроваджуватися у всіх регіонах України, але органам місцевого самоврядування перейти до нової форми замовлення послуг досить часто буває складно - за рахунок впровадження нових методів та форм роботи», - говорить Олена Нечосіна.

Але Херсон, де впроваджується пілотUSAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії», виступив з ініціативою долучитися до впровадження в регіоні соцзамовлення.

Майбутнім замовником соцпослуг виступає управління соціальної політики міськради, а надавачами їх є державні та недержавні центри соціального захисту. Предмет соцзамовлення - власне соціальні послуги, які надаватимуться певній кількості клієнтів. Саме про ці послуги та їх вартість і говорили під час проведення семінару.

«На семінарі ми розглянули декілька послуг і прорахували їхню вартість. Зокрема, мають місце послуга догляду та підтримки ВІЛ-хворих, паліативної допомоги важкохворим, доведення до тестування», - закцентувала консультант проекту «Реформа ВІЛ-послуг».

Наразі, зазначає Олена Нечосіна, для управління соціальної політики підготовлені конкретні пропозиції - специфікація і калькуляція послуг.

«У рамках проектуUSAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії» ми плануємо допомогти місту у проходженні усього циклу соцзамовлення, який бере початок від оцінки потреб у соцпослугах, обгрунтування предмету соцзамовлення, вартості, оголошення конкурсу, заключення договорів, контролю якості та закінчується оцінкою ефективності витрачених бюджетних коштів», - підкреслює консультант проекту.

 

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости