У Херсоні обговорювали шляхи подальшого функціонування ТЕЦ

У Херсоні обговорювали шляхи подальшого функціонування ТЕЦ
30 / 07 / 2019

Херсонський міський голова Володимир Миколаєнко та його перший заступник Ігор Козаков взяли участь у виїзній нараді на ПАТ «Херсонська ТЕЦ», присвяченій початку опалювального сезону у місті.

Як і раніше, головною темою її став критичний стан підприємства, що включає надзвичайно високий рівень заборгованості (500 млрд грн боргу перед НАК "Нафтогаз України"), застарілість основних фондів, неефективний менеджмент.

У ході обговорення проблеми міський голова наголосив, що не менш важливим аспектом є і робота з абонентами ТЕЦ, які систематично не платять за опалення.

Так, Володимир Миколаєнко зауважив, що керівники районів отримали завдання до 1 вересня провести роботу з боржниками. Те ж саме стосується і керівників обслуговуючих компаній.

"Люди повинні розуміти, що, у разі, якщо вони не розрахуються, є ризик не розпочати нормально опалювальний сезон", - відзначив міський голова.

Окрім того, він наголосив, що робота із встановлення економічно обгрунтованих тарифів для підприємства буде продовжена і надалі.

Нагадаємо, на минулій нараді стосовно функціонування Херсонської ТЕЦ перший заступник міського голови Ігор Козаков висловив думку, що проблема з підприємством має вирішуватись на державному рівні: «Ми пропонуємо кілька шляхів вирішення проблеми. Перший - зі списання боргу - робота з потенційними інвесторами та банками. Ми вже говорили про це зі Світовим банком, вони згодні надати технічно-економічне обґрунтування та розпочати роботу. Це задача на кілька років.

Другий - почати переводити будинки, які зараз отримують послуги з теплопостачання від ТЕЦ, на потужності комунального підприємства «Херсонтеплоенерго». Заміна теплових схем дозволить поступово переводити будинки на баланс КП, реконструювати тепломережі. Тоді півміста не буде заручником ТЕЦ».

 

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости