У Херсоні обговорили внесок родини Скадовських у розвиток української та світової культури, науки, духовності


15 ноября 2016 года.

10 листопада 2016 року в Херсонському обласному художньому музеї ім. О.О. Шовкуненка відбулася Міжрегіональна наукова конференція до 170-річчя від дня народження Миколи Львовича Скадовського - «Внесок родини Скадовських у розвиток української та світової культури, науки, духовності».

На конференції були присутні наукові співробітники музеїв - херсонських і Миколаївського обласного художнього музею ім. В.В. Верещагіна, бібліотекарі, викладачі навчальних закладів, студенти, краєзнавці. Усіх їх об'єднав інтерес до історії рідного краю.

Програма конференції була дуже насиченою, різноманітність доповідей дала можливість розкрити з усіх боків основну тему - «Соціально-культурні традиції представників роду Скадовських».

Багато хто з доповідачів займається вивченням історії рідного краю давно, за їхніми плечима роки дослідницької роботи, наукові публікації; їх імена відомі за межами Херсонщини - Чорна К.Д., Абікулова М.Й., Ідаятов В.А., Дяченко В.В., Кольцова Н.А., Шушлянникова Н.В., Тарасова М.Б. та ін.

На цей раз до проведення конференції були залучені і молоді дослідники. З цікавістю були заслухані доповіді Інни Теплової «Джерельна база дослідження біографії М.Л. Скадовського», протоієрея о. Константина (Ланцева) «Про життя новомученика Іоанна Скадовського», Антона Костенко «Георгій Скадовський і археологічний музей Віктора Гошкевича: дружня підтримка та наукова співпраця». Участь молодих вчених і дослідників в роботі конференції дає надію на те, що інтерес до вивчення історії та культури краю не вичерпається в найближчому майбутньому.

Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара також прийняла запрошення на участь у конференції. Завідуюча відділом наукової інформації та бібліографії Лянсберг Ольга Василівна виступила з доповіддю «Маловідомі сторінки з історії роду Скадовських: книговидавнича діяльність Г.Л. Скадовського».

Художні музеї Херсона і Миколаєва обмінялися подарунками: миколаївці презентували нове видання музею - монографію про творчість Руфіна Гавриловича Судковського, а херсонці подарували своїм колегам два випуски каталогу «Колекція екслібрисів М.А. Ємел'янова». До речі, другий том каталогу ще «розливає запах друкарської фарби»: було подаровано сигнальний примірник. Херсонці найближчим часом матимуть можливість побувати на презентації цього найціннішого дослідження, підготовленого Кольцовою Наталією Якимівною - завідуючою науково-експозиційним відділом Художнього музею.

По закінченню конференції її учасники мали чудову нагоду поспілкуватися один з одним, познайомитися з виставкою архівних матеріалів і фотодокументів, пов'язаних з життям та творчістю Миколи Львовича Скадовського; прогулятися по залах художнього музею.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости