У Херсоні обговорили медичне забезпечення у сфері безпеки дорожнього руху

У Херсоні обговорили медичне забезпечення у сфері безпеки дорожнього руху
18 мая 2016 года.

В рамках проведення тижня безпеки дорожнього руху 17 травня 2016 року в конференц-залі Департаменту охорони здоров`я обласної державної адміністрації відбувся круглий стіл «Медичне забезпечення у сфері безпеки дорожнього руху. У заході брали участь: керівництво Департаменту охорони здоров`я, представники медичних закладів області, Управління транспорту, дорожньої інфраструктури та зв`язку, управління Національної поліції та перевізники маршрутів загального користування.

Круглий стіл був проведений з метою інформування перевізників про фахову допомогу, що можуть надати заклади області, зокрема навчання водіїв наданню долікарської допомоги, розпізнаванню осіб, що знаходяться в стані алкогольного або наркотичного сп'яніння тощо.

Як розповіла Ірина Бліжевська, завідуюча диспансерним відділенням КУ «Обласний наркологічний диспансер», протягом 2015 року в області було проведено 2533 огляди. Серед осіб, доставлених для проходження експертизи, 40,7% знаходились в стані алкогольного сп`яніння, в наркотичному сп`янінні виявлено 132 особи. Інформація про кожного водія, виявленого в такому стані за кермом, зберігається в базі даних закладу і враховується при повторній видачі сертифікату про відсутність наркологічних захворювань.

Наталя Скакун, директор ПП «Херсонський медичний центр безпеки дорожнього руху», зазначивши, що в області працює 25 медичних комісій, закликала автоперевізників звертати увагу не лише на алкогольне чи наркотичне сп'яніння, але й на загальний стан здоров`я водія, а також на термін дії медичних довідок, що складає 1 рік.

На важливості дорейсових оглядів та недопущення водіїв до керма у разі погіршення стану здоров`я наголосив у своїй доповіді Юрій Ромаскевич, головний лікар Херсонського обласного центру здоров`я та спортивної медицини. «Першу медичну допомогу мають вміти надавати перш за все учасники дорожнього руху. Рахунок іде на хвилини, тому правильно вкомплектована аптечка, вміла долікарська допомога рятують життя», - зауважив він. Сприятимуть безпеці на дорогах правильна розмітка та розміщення зупинок громадського транспорту в більш доцільних місцях.

За словами Леоніда Добровольського, завідуючого навчально- тренувальним відділенням КЗ «Обласний територіальний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф», в закладі за рік навчання домедичної допомоги проходять близько 1300 осіб, з них лише 25% водіїв.

Заклад готовий надавати будь-яку методичну та практичну допомогу. Підводячи підсумки круглого столу, заступник директора Департаменту охорони здоров`я Ліна Бондарева запевнили, що зустрічі в такому форматі для інформування та пошуку рішень продовжуватимуться, адже за безпекою дорожнього руху стоїть найцінніше - людське життя.

Тиждень безпеки дорожнього руху проводиться з 16 по 22 травня за ініціативи Міністерства охорони здоров`я України з метою об'єднання зусиль усього суспільства для виконання державних і міжнародних програм з безпеки дорожнього руху та пропаганди важливості дотримання правил безпеки на дорозі. Щороку на автошляхах України гине понад 4 000 осіб та більш ніж 30 000 людей отримують травми. ДТП є першою за поширеністю причиною смерті молоді у віці від 15 до 24 років та другою серед дітей у віці від 5 до 14 років.

Теги: дтп, пдр
Новости по теме
Комментарии (0)

Новости